На Черкащині обговорили ризики поліомієліту та методи захисту від нього

Поліомієліт – надзвичайно небезпечне і вкрай заразне вірусне захворювання, що вражає нервову систему та може призвести до тяжких ускладнень, зокрема до паралічів. Про це розповіла Катерина Прокопенко, лікарка-неврологиня, завідувачка неврологічного відділення Черкаської обласної дитячої лікарні, інформує власний кореспондент «Нової Доби».

За її словами, хворобу відомо ще з давніх часів її ознаки описували у Стародавній Греції та Єгипті. А вже в XIX столітті поліомієліт став предметом глибокого медичного дослідження.

– Це вірус, який уражає центральну нервову систему. Якщо в процес залучений стовбур головного мозку – клінічна картина буде подібною до серозного менінгіту. Якщо уражені черепно-мозкові нерви, можемо побачити перекіс обличчя, труднощі з ковтанням чи диханням. У тяжких випадках поліовірус атакує спинний мозок, зокрема рухові нейрони, й тоді виникають в’ялі паралічі,  – пояснила лікарка.

Однією з найбільш характерних ознак в’ялого паралічу є зниження або повна втрата м’язового тонусу, відсутність рефлексів, обмеженість у рухах та атрофія м’язів. За словами Катерини Прокопенко, батьки часто звертаються з тривожними словами: «Дитина не може стати на ніжку», «не піднімається», «перестала бігати». Такі симптоми потребують негайної консультації лікаря.

У Черкаській області всі випадки в’ялих паралічів ретельно моніторяться. Залежно від стану дитини, її госпіталізують або до неврологічного відділення, або до відділення інтенсивної терапії.

– Торік ми мали два випадки, які викликали підозру на поліомієліт, цьогоріч — вже три. На щастя, вірус поліо не було виявлено. Але це не привід розслаблятися — вірус може циркулювати безсимптомно, і саме тому потрібно дотримуватися заходів профілактики, — наголосила Катерина Прокопенко.

Найнадійніший спосіб захиститися від поліомієліту — вакцинація. Це головна профілактика, адже ліків, які б знищували вірус, не існує. Вакцинація згідно з національним календарем щеплень — єдиний шлях убезпечити дітей від захворювання.

Окрім щеплень, варто пам’ятати і про прості правила гігієни. Вірус передається фекально-оральним шляхом, тому необхідно мити руки, фрукти, овочі, не пити некип’ячену воду, слідкувати за чистотою іграшок. Особливої уваги потребує дотримання маскового режиму під час сезонних спалахів респіраторних захворювань.

Коментарі