На Черкащині живуть понад 104 тисячі переселенців

На Черкащині триває підготовка до прийому вимушено переміщених осіб. Мережу приміщень, де можуть прихистити українців, постраждалих від війни, актуалізують та інвентаризують у територіальних громадах регіону.

Натепер в області проживають понад 104 тисяч ВПО. Переважно вони мешкають у приватному секторі. Водночас на Черкащині уже готують місця для потенційного поселення громадян, які евакуюються з областей, де тривають бойові дії.

Задля цього під головуванням першої заступниці начальника ОВА Наталії Кравченко на Черкащині провели низку установчих зустрічей з керівниками районів та територіальних громад.

– Натепер у нас заявлено понад 6 тисяч місць, придатних для поселення, – відзначила Наталія Кравченко. – Зараз наша мета – перевірити на скільки вони придатні для проживання та забезпечені усім необхідним. Адже попереду осінь та зима. Йдеться про ковдри, матраци, подушки, інше необхідне устаткування. Ми співпрацюємо з міжнародними донорами й організаціями у цьому напрямку. І нам важливо надати їм актуальні потреби від області у гуманітарній допомозі.

окрема, область активно співдіє з Канадським Червоним Хрестом. Нещодавно Черкащину відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Галадза. Вона відзначила, що Канада готова усіляко допомагати нашому регіону в питаннях забезпечення допомогою ВПО та інші соціально вразливі верстви населення.

– В області створений штаб для роботи із внутрішньо переміщеними особами, заступницею керівника якого є очільниця обласного координаційного центру Лариса Ходаковська, – додала Наталія Кравченко. – До штабу також увійшли представники районів, соціальних служб та управлінь ОВА. Наша мета – скоординована спільна робота як на місцях, так і з партнерами. Ми маємо якісно допомогти нашим співгромадянам, які опинилися у скрутному становищі.

За інформацією пресслужби Черкаської ОВА