З червня на Шполянщині відмічається зростання кількості хворих на кишкові інфекції. Ймовірність виникнення випадків та спалахів інфекційних захворювань та отруєнь людей зберігається й надалі.
Вода може бути джерелом збудників вірусних гепатитів, ротавірусної інфекції, дизентерії, лептоспірозу, різних паразитарних та багатьох токсичних сполук, особливо нітратів. На Шполянщині безпечною є вода з джерел централізованого водопостачання КП «Комунальник» та сільських водогонів сіл Лебедин та Лип’янка, на яких забезпечений відомчий лабораторний контроль води, який дозволяє своєчасно виявити забруднення та усунути його причину.
В поточному році за результатами моніторингових досліджень відхилень проб води від вимог державного стандарту за мікробіологічними та санітарно-гігієнічними показниками не реєструвалось. Проте, при виникненні перебоїв у постачанні води (відключенні електроенергії, аварійних ситуаціях) воду з водогону для пиття слід кип’ятити, кажуть фахівці.
Більшість населення Шполянщини користується водою з криниць, лабораторний контроль за якою відсутній. При вибірковому дослідженні криничної води (з криниць вагітних) у 61% проб виявлено нітрати понад норму.
За інформацією Шполянського відділення Звенигородського районного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ»