Над пенсіями працюючих пенсіонерів нависла реальна загроза

Кабінет міністрів України в рамках проведення пенсійної реформи, основи якої були узгоджені з ключовим кредитором країни Міжнародним валютним фондом, пропонує Верховній Раді внести зміни до пенсійного законодавства і закріпити принцип поетапного підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію, а також знизити до 85% обсяг виплачуваних пенсій працюючим пенсіонерам.

Про це йдеться в урядовому законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про пенсійне забезпечення» (№2212), опублікованому на веб-порталі уряду.

Як зазначається, прийняття законопроекту обумовлене необхідністю реалізації заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, а також необхідністю створення умов для стабілізації фінансового стану бюджету Пенсійного фонду України.

«У цьому зв'язку передбачається: поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію; поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років », - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Для розрахунку пенсії пропонується застосовувати середню заробітну плату (дохід), з якої сплачено страхові внески за 2012-2014 роки.

«Пенсії працюючим пенсіонерам пропонується виплачувати у розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність», - пояснюється в записці.

При цьому пенсіонерам, які працюють на посадах, що дають право на призначення спеціальних пенсій - народним депутатам, державним службовцям та прирівняним до них особам (суддям, прокурорам та іншим), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, запропоновано не виплачувати зовсім.

Раніше Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді внести зміни до закону України про Державний бюджет на 2015 рік і скоротити обсяг бюджетних відрахувань до Пенсійного фонду в 2015 році на 3,9 млрд грн - до 76950 млн грн. Крім того, документом передбачається скоротити дотації на виплату пенсій і пенсійних надбавок на 23,2 млн грн - до 61845 млн грн, фінансування покриття дефіциту Пенсійного фонду на 3,890 млрд грн - до 15105 млн грн.

Відповідно до закону про держбюджет на 2015 рік, обсяг відрахувань з держбюджету на потреби Пенсійного фонду України в 2015 році передбачається на рівні 80900 млн грн. Дотації на виплату пенсій і пенсійних надбавок - 61900000000 грн, фінансування покриття дефіциту Пенсійного фонду - близько 19 млрд грн.

Джерело:http://glavnoe.ua