НАЙГОЛОВНІШЕ — РОБОЧІ МІСЦЯ

Не секрет, що найважливішим для кожного громадянина у суспільному житті є питання наявності робочих місць, які дають змогу отримувати засоби до гідного проживання в своїй країні. Ситуацію на ринку праці Шполянського району коментує виконуючий обов’язки директора Шполянського центру зайнятості Ігор МУСЮРА:

— За десять місяців 2015 року за сприяння служби зайнятості в районі працевлаштовано 850 безробітних громадян. Направлено на навчання під замовлення роботодавців 343 безробітних. Рівень працевлаштування після закінчення навчання зріс до 99,7%. Залучено до оплачуваних громадських робіт 585 безробітних. Безробітні активно залучались до робіт із благоустрою населених пунктів, зокрема працювали на впорядкуванні центральних частин сіл та міста, з наведення порядку на сільських цвинтарях, біля обелісків слави, працювали по розчищенню лісопосадок, тощо. З року в рік, як показує статистика, до виконання цих робіт ми намагаємося залучати все більше безробітних. Впродовж січня-жовтня 2015 року було працевлаштовано 9 безробітних осіб з обмеженими фізичними можливостями. Надано одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю 13 особам за такими видами діяльності: роздрібна торгівля одягом; торгівля товарами для саду, городу; надання послуг у сфері інформатизації; надання послуг у сфері консультування з питань правознавства, комерційної діяльності та управління.

— Скільки безробітних нині перебуває на обліку центру зайнятості?
— Станом на 1 листопада 2015 року в районі налічувалося 943 безробітних. Цього досягнуто останнім часом завдяки посиленню активної політики зайнятості населення, приділенню уваги до створення нових робочих місць в галузях економіки, в т.ч. в сільському господарстві. Наш район сільськогосподарський, тому ми цілком реально розуміємо, що нам не уникнути хвилі сезонного безробіття, яке зросте за зимові місяці, але ми бачимо і знаємо наш стратегічний напрямок. Це, перш за все, — створення робочих місць в галузях економіки за рахунок всіх джерел, в т.ч. з залученням інвестицій, розширенням підприємницьких ініціатив населення, створення малих фермерських підприємств, особливо на селі.

Спілкувалася Наталія ДАВИДЕНКО.