НАЙЯСКРАВІШІ ПОДІЇ РОКУ, ЩО МИНАЄ

ПІДСУМКИ

- Основні події на Шполянщині тісно перекликалися із загальними змінами в державі: в районі проведено декомунізацію, місцеві чиновники взяли участь в електронному декларуванні, проводилися збори в громадах населених пунктах щодо обговорень адміністративно-територіальної реформи.

 

- Одним із яскравих заходів на Шполянщині 2016 року можна назвати успішне запровадження у Товмачі історико-просвітницького фестивалю «Товмацький курінь», який об’єднав представників інтелектуального кола, шанувальників героїв української національно-визвольної боротьби з усієї України.

 

- Непересічною подією став серпневий візит Святійшого патріарха Київського і всієї України до Лебедина, де очолив святкування 190-ліття Спасо-Преображенського храму, освятив новоспоруджений іконостас та звершив Божественну літургію.

  Візит патріарха Філарета до Лебедина. Серпень 2016 року.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Особливим святом стало відзначення в Лебедині 170-річчя Лебединського насіннєвого заводу, серед учасників якого була відома українська артистка Тіна Кароль.

Святкування 170-річчя Лебединського насіннєвого заводу.

 

 

 

  

 

- Помітними зрушеннями у покращенні стану інфраструктури стала велика кількість заасфальтованих доріг, оновлених тротуарів, які доповнили лави, ліхтарі та квіти. Відкрито додаткову групу в міському дитсадку, заклади охорони здоров’я успішно пройшли акредитацію: в цьому році майже всі з них забезпечені водопостачанням, нового вигляду набув фасад споруди центральної районної бібліотеки.

 Нове асфальтне покриття з’явилося на 16 дорогах міста, поточний ремонт — на 48.

 

 

Казкове містечко впродовж року приємно дивує шполян.   

 

 

 

 

 

 

 

Відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку в Лозуватському дендропарку.

 

 

 

 

 Фото Віктора КРАВЧЕНКА, Наталії СТОРЧАК і Ігоря КРАВЧЕНКА.

 

 

 

 

- Найбільшими успіхами серед подій 2016 року українці вважають перемогу Джамали на конкурсі Євробачення і виступ збірної України на Паралімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи «Рейтинг». Також серед успіхів року респонденти назвали ініціативу уряду щодо підвищення рівня мінімальної зарплати до 3200 грн., впровадження електронного декларування доходів чиновників, виступ збірної України на Олімпійських іграх в Бразилії, звільнення з російського полону Надії Савченко.

- Відносно спішними респонденти вважають початок проведення процедур державних закупівель через електронну систему Prozorro, зниження акцизу на ввіз старих машин з-за кордону, підвищення боєздатності армії, запровадження механізму конкурсного відбору держслужбовців і вступ в силу Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.

- Неоднозначні оцінки серед опитаних отримали реформа децентралізації влади, участь збірної України з футболу на Чемпіонаті Європи, введення квот на україномовні пісні на радіо і процес декомунізації.

- Невдачами респонденти вважають переговори з ЄС про надання Україні безвізового режиму, переговори щодо врегулювання ситуації в Донбасі та розслідування вбивств на Майдані. Найбільш низькі оцінки за шкалою «успіх-невдача» отримали боротьба з корупцією, ситуація з тарифами на житлово-комунальні послуги, валютним курсом і з цінами на основні продовольчі товари та послуги.

Опитування Соціологічної групи «Рейтинг» проводилося 8—18 грудня серед 2000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face).

Помилка репрезентативності: не більше 2,2%.