НАШІ МУЖНІ ЗАХИСНИКИ

Живучи під мирним небом, у злагоді один з одним, 24 роки незалежності ми навіть не замислювались над тим, що може принести з собою війна. Боротьба за перемогу стала всенародним рухом. Мужність і героїзм, відвагу і самопожертву, відчайдушність та бойове братство наші воїни демонструють щодня, щогодини, щомиті!

У Васильківському НВК учні зустрічали оплесками своїх Героїв, колишніх учнів школи — учасників АТО Святослава Боднаря та Сергія Васильченка, які нещодавно повернулися до мирного життя. Хоча їм ще довго снитиметься горнило битви, палаючі міста, обстріли, бліндажі, прив’язані на ніч автомати.

Вони розповіли школярам про реалії на сході України, про бойові завдання, які довелося виконувати, про настрій армійців, про ставлення тамтешнього цивільного населення, про таку не-обхідну і важку роботу волонтерів-добровольців. Досить важко хлопцям було розповідати про те, що побачили і перенесли — руїни, бомбардування, спустошені та майже безлюдні міста, села, у яких фактично залишилися лише беззахисні літні люди. Вони згадували про товаришів, які не повернулися додому.

Під час зустрічі школярі цікавилися забезпеченням української армії, військовою технікою, спорядженням, продуктами харчування.

Святослав Володимирович подякував дітям за малюнки, обереги, які йому передавали волонтери, та відзначив, що допомога та підтримка словом інколи далеко не менш важлива, ніж допомога матеріальна. Він та його побратими з непереборним бажанням перемагати рвались вперед, бо зігрівали їхні душі дитячі малюнки та віра маленьких сердець в українських солдат. На знак подяки та пам’яті про боротьбу Святослав Володимирович подарував школі прапор їхньої військової частини.

Наприкінці бесіди хлопці наголосили, що молодь повинна любити свою країну, берегти своїх батьків, вести здоровий спосіб життя, займатися спортом, цінувати дружбу і відданість. Вчителі та школярі подякували гостям за їхній бойовий дух, за незламний характер та жагу до перемоги. Учениця 9 класу Таня Бакалина заспівала для наших героїв пісню «Я хочу жити без війни».

Ми безмежно вдячні нашим землякам за те, що вони не змогли стояти осторонь і стали на захист мирних жителів та кордонів України. Вдячні за те, що ворог не вдерся до нашого села, за те, що ми маємо змогу ходити до школи. І саме за це їм наша людська шана і низький уклін.

Альона БАРАННИК, голова учнівського комітету Васильківського навчально-виховного комплексу.