НБУ фіксує скорочення виробництва

У вересні поточного року індекс виробництва базових галузей (ІВБГ) знизився на 4,4% р/р. Про це свідчать дані Національного банку України.

У Нацбанку зазначають, що сільське господарство мало основний внесок у падіння ІВБГ, оскільки обсяги його виробництва знизились на 11.4% р/р через повільний темп збирання кукурудзи цього року.

Крім того, обсяги виробництва в промисловості знизились на на 0.7% р/р. Дефіцит вугілля та проведення ремонтів на окремих металургійних підприємствах позначилися на добувній промисловості, металургії та енергетиці. Також скорочувалось виробництво в хімічній промисловості. Зокрема, через високі ціни на газ.

Натомість нарощування експорту агропродукції та чорних металів сприяло зменшенню спаду в оптової торгівлі та поліпшенню показників вантажообороту.

Згідно з даними НБУ, інвестиційний та споживчий попит залишалися стійкими, хоча зростання роздрібної торгівлі сповільнилося (до 5.9% р/р) на тлі високої бази порівняння.

При цьому будівництво зросло на 10.1% р/р, у тому числі за рахунок збільшення бюджетного фінансування дорожньої інфраструктури.

Згідно з інформацією, було зафіксоване уповільнення зростання заробітних плат (у номінальному вимірі до 18.7% р/р). Через високу базу порівняння минулого року — підвищення мінімальної зарплати та встановлення доплат медикам. У реальному вимірі зростання зарплат сповільнилося до 6.9% р/р, у тому числі через прискорення інфляції.