Незавершений довгобуд пішов з молотка. Місто має нового інвестора?

Ще 11 серпня поточного року на позачерговаій сесії Шполянської міської ради депутати прийняли рішення про приватизацію незавершеного будівництва будинку культури разом із земельною ділянкою по вул. Таранця, 2. Давно покинутий довгобуд більш ніж два десятиліття псував краєвид центральної частини Шполи. В середині 2000-х років цей об’єкт був переданий з балансу управління капітального будівництва Черкаської облдержадміністрації в комунальну власність Шполянської міської ради. І лише депутати нинішнього скликання спромоглися прийняти конкретне рішення про подальшу долю великої недобудованої споруди, якій так і не судилося стати презентабельним закладом культури на Шполянщині.

Тоді ж, на позачерговій сесії, депутати затвердити звіт про ринкову вартість об’єкта оцінки від 9 серпня 2016 року, складеного ТОВ «Земельне бюро», встановили початкову ціну продажу з аукціону об’єкта приватизації, визначену шляхом проведення незалежної оцінки у розмірі 2 мільйони 936 тисяч 550 гривень без ПДВ, затвердили наступні умови продажу з аукціону, встановили, що об’єкт приватизації продається без збереження спеціалізації, а покупець зобов'язаний завершити будівництво впродовж 49 років із дня нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу.
І от 27 вересня у приміщенні Шполянської міської ради відбулася історична подія: шполянський довгобуд продали з аукціону за встановленою українським законодавством процедурою.

Аукціон організували і провели представники ТОВ «Землеустрій та оцінка» з міста Черкаси, з якими міська рада уклала угоду.

У торгах взяли участь три приватних підприємці, один із яких став переможцем: ТОВ «РІМЕССА». Його представник повідомив, що власник фірми вже має бізнеспроект для реалізації на щойно придбаній території об’єкта, який був проданий за 6 мільйонів 460 тисяч 410 гривень. Детальніше про плани нового інвестора можна буде дізнатися після укладення договору купівлі-продажу.

Як зазначила заступник міського голови Марина Кулішова, це перший аукціон, який проводиться за нинішнього скликання міської ради. А в попередні роки, починаючи з 2007 року, з аукціону були продані приміщення колишньої податкової інспекції (магазин «Нептун»), лазні по вулиці Лютневій, напівзруйнованого багатоквартирного будинку (супермаркет «Центральний»), центру зай-нятості (аптека), будинку культури в мікрорайоні цукрозаводу (комплекс «Спорт+»).

Варто додати, що переможець аукціону зобов’язаний відшкодувати Шполянській міській раді кошти, затрачені на здійснення оцінки вартості об’єкту приватизації з метою визначення початкової вартості продажу з аукціону об'єкта приватизації та проведення аукціону, забезпечити вимоги екологічної безпеки, охорони навколишнього природного середовища під час добудови та подальшого введення в експлуатацію об'єкта приватизації, забезпечити благоустрій та озеленення земельної ділянки, включаючи прилеглу територію. Отже, загальний дохід від продажу складе близько 7 мільйонів гривень і буде зарахований до бюджету міста.

Наталія СТОРЧАК.
Фото Віктора КРАВЧЕНКА.