Незгасна зоря Симоненківської поезії

«Незгасна зоря Симоненківської поезії» — під такою назвою 15 січня в Шполянській центральній районній бібліотеці відбувся літературний вечір до 80-річчя від дня народження поета Василя Симоненка. Ведучі вечора Надія Акацат та Тетяна Матвієнко познайомили гостей з життєвим і творчим шляхом поета. Василь Симоненко — непересічна особистість, душевна людина, майстер поетичного слова. Уже перші його поезії засвідчили: в українській літературі з’явився самобутній і зрілий майстер. Сучасники зазначали: «Серед нас не було і немає поета більшої громадянської мужності, більшої рішучості, більшої безкомпромісності, ніж Василь Симоненко».

Захід супроводжувався відеозаписом віршів поета в авторському виконанні. Відеролик «Незгасна зоря Симоненківської поезії» підготувала працівник Інтернет-центру Юлія Душка. Вірші поета «Матері» та «Кривда» прочитали учні ЗОШ №1 Вікторія Нікотович та Єлизавета Кулинич. У виконанні дуету у складі Оксани Присяжної та Антоніни Рашевської, солістки Вікторії Верби, чоловічого квартету «Золота підкова» районного будинку культури звучали пісні на слова Василя Симоненка.

За коротке життя поет зробив багато і залишив світові головне — нетлінну жменьку відчайдушно щирих слів із вірою в життя, з вірою в любов, з вірою в людину, з вірою в прекрасне майбутнє.

Ніна КРАВЧЕНКО, методист районної бібліотеки (джерело: shpola.gov.ua).