Мінімальна зарплата
Від 1 січня 2021 року в Україні на тисячу гривень зростає мінімальна зарплата – від 5 тис. грн до 6 тис. грн. Мінімальна зарплата в місячному розмірі в 2021 році:
від 1 січня 2021 року – 6000 гривень;
від 1 грудня 2021 року – 6500 гривень.
Нові тарифи на електроенергію
Підвищені тарифи на електроенергію для населення від 1 січня: нове рішення Кабміну. Буде скасований пільговий тариф на перші 100 кВт-год, які раніше коштували 90 коп. за 1 кВт-год. Відповідно за кожен спожитий у січні, лютому та березні кіловат доведеться платити по 1,68 грн. Новий тариф діятиме до 31 березня 2021 року. Відповідну постанову Кабінет міністр ухвалив на своєму позачерговому засіданні 28 грудня. Постанову мають допрацювати й розробити механізми формування майбутніх цін для населення.
Нові ціни на транспортування газу
Від 1 січня 2021 року в Україні зростуть тарифи для населення на послуги розподілу (транспортування) природного газу. Відповідні проєкти нових цін схвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
НКРЕКП затвердила на 2021 рік тарифи для 22 облгазів, у 20 з них ціни зростуть. Зокрема, тариф АТ «Черкасигаз» становитиме 0,59 грн за 1 м3.
Нові тарифи на газ для населення
Від 1 січня 2021 року для населення здорожчає газ. Єдиних тарифів для газзбутів немає і вони коливаються в Україні від 7 до майже 11 грн за один кубометр. Враховуючи ще й ціни на послуги розподілу, то один кубометр газу загалом обходитиметься споживачам у 10-12 грн.
Зазначимо, що від 1 січня 2021 року стають обов'язковими лічильники на газ для всіх споживачів. Ці лічильники повинні встановити за свій кошт газопостачальні компанії. Водночас уже активізувалися шахраї, які ходять оселями й "штрафують" власників осель без газових лічильників.
Зміна рахунків для сплати ЄСВ
Від 1 січня 2021 року змінюються рахунки для сплати Єдиного соціального внеску. Від цієї дати сплачені суми за старими рахунками будуть повертатися платникам як нез'ясовані надходження.
– Від 1 січня 2021 року починають діяти нові небюджетні рахунки 3556, відкриті на ім’я територіальних органів Державної податкової служби України для сплати коштів єдиного соціального внеску, – йдеться у повідомленні пресслужби Державної податкової служби.
Знайти потрібний рахунок до ЄСВ можна:
- за місцем реєстрації ФОП та назвою ДПІ;
- за символом рахунку, де 201 – ЄСВ із зарплати за працівників; 204 – ЄСВ для ФОП за себе.
Зростає ЄСВ
Від 1 січня через зростання розміру мінімальної зарплати зростає і єдиний соціальний внесок, який платять фізичні особи-підприємці. ЄСВ для ФОП становить 22% від мінімальної зарплати.
Розміри ЄСВ для ФОП у 2021 році:
- від 1 січня: 1320 грн на місяць або 3960 грн на квартал;
- від 1 грудня: 1430 грн на місяць або 4290 грн на квартал.
Здорожчає мобільний зв’язок
Від 1 січня в Україні здорожчає мобільний зв'язок. Тарифні плани мобільних операторів суттєво збільшаться. Зміна тарифів торкнеться користувачів компанії "Київстар", Vodafone і Lifecell.
Українці зможуть змінювати по батькові
Українцям дозволили змінювати "по батькові" в паспорті. Відповідний закон проголосували депутати. Згідно з новим законом, вільно міняти третій рядок паспорта можна від 16 років.
Щороку в Україні тисячі людей змінюють імена. Набагато частіше – прізвища, однак це пов’язане з тим, що зазвичай дівчата беруть прізвище чоловіка після одруження. Попит на зміну “по батькові” теж буде, певні в Мін'юсті.
Запрацює державна інформсистема трансплантації
В Україні від 1 січня запрацює Єдина державна інформаційна система трансплантації органів та тканин. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Це дасть можливість:
– забезпечувати реалізацію прав українців на одержання та своєчасний доступ до трансплантації органів;
– забезпечувати інформаційну взаємодію між усіма учасниками системи трансплантації;
– врегульовує порядок подання та включення інформації до ЄДІСТ, а також її виключення з реєстрів.
Дієтичне меню та доступ до Wі-Fі: зміни в школах
1 січня 2021 року починає діяти новий санітарний регламент, який суттєво вплине на шкільне харчування. Зокрема, забороняється годувати дітей ковбасами, сосиками та рибними консервами. Також у меню має з'явитися дієтичне харчування. За новими правилами у школі заборонено продавати чіпси, солодощі та газовані напої. А харчування має бути з мінімальним вмістом солі та цукру.
У школах також документально дозволили використовувати Wi-Fi, але роутер потрібно розміщати не нижче двох метрів від підлоги.
Зміни чекають і на шкільні туалети: вони мають бути з непрозорими дверцятами із замком, а всередині рекомендовані чаші Генуя.
Також документально дозволено як завгодно розміщати парти: колом, у квадрати.