Новозбудована в Лип’янській територіальній громаді амбулаторія не працює протягом року

Останнім часом в різних регіонах України завершується будівництво амбулаторій, що фінансуються коштом субвенції на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Проте, не всі з них введені в експлуатацію, пише Суспільне.

Щілини у кабінетах, обвалена стеля та холодне приміщення: у таких умовах працюють медики Антонівської амбулаторії, що на Шполянщині. Завідувач Павло Педько розповів, що боїться, аби одного дня стіни не впали, бо їх вже закріпили металевими прутами. Допоки медичні працівники мріють про комфорт, у центрі села стоїть новозбудована амбулаторія. Однак на якому етапі там роботи Павло Педько не знає. Приміщення нової амбулаторії досі не передали на баланс, бо є проблеми із документацією, розповів голова Лип’янської громади Сергій Іщенко:

"Від ОТГ ми сплатили суму у розмірі десяти відсотків від загальної вартості будівництва. Там якісь проблеми із закінченням цього будівництва і на даний час потрібно задніми датами укласти якийсь договір. Розв'язувати ці питання з нашого боку, чи з боку адміністрації, ми не в змозі".

Як пояснив начальник управління департаменту будівництва Олександр Мацко, будівництво амбулаторії та медичне обладнання обійшлося у п'ять з половиною мільйонів гривень. Він додав, що ввести її в експлуатацію не можуть, бо відсутній договір суперфіцію

У межах програми "Велике будівництво" в Україні запланували до кінця року 2021 року увести в експлуатацію 200 амбулаторій. Точної цифри запланованих звести "з нуля" медзакладів на Черкащині у 2021 ніхто не називає, а пошук в інтернетній мережі видає лише інтерактивну картусторінку проєкту в інтернеті, фейсбуці, де загальними фразами оголошені наміри побудувати сотні шкіл, лікарень, дитячих садочків, спортивних комплексів, тисячі кілометрів доріг.

За словами начальника управління Департаменту будівництва Олександра Мацка, станом на 22 вересня із 25 новозбудованих амбулаторій на Черкащині – п’ять на стадії завершення будівництва, ще дві мають проблеми із документами, а от 18 вже ввели в експлуатацію.