Одна Україна — єдиний народ

Минулого тижня, під час триденних роковин загибелі Героїв Небесної Сотні, у Нечаєвському НВК вшанували подвиг сучасників пам’ятним культурно-просвітницьким вечором під назвою «Одна Україна — єдиний народ». Урок патріотичного виховання у Нечаєвому, як завжди, був сповнений щирої любові до України, великої віри у Перемогу над російською агресією і тероризмом. Вшанували кожного земляка із села, які перебувають нині на передовій. Музично-пісенні номери супроводжували перегляди тематичних світлин та відеороликів. Учні разом із педагогами поринули в екскурс сторінками історії непростого становлення української державності.

Згадали весь довгий шлях з війнами, горем і втратами — історія ж бо українського народу найтяжча і найболючіша. Та ніколи українці не полишали стремління здобути незалежність і соборність всіх її земель — в Акті злуки 1919 року проголошувалося про об’єднання українських земель в єдину «… нероздільну, самостійну Державу Українську на благо і щастя всього її трудового народу». І хоча Акт злуки виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити. І 22 січня 1990 року мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися у живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День соборності. Неможливо не згадати і бій під Крутами, де героїчний опір чинили 300 необстріляних київських студентів і гімназистів. Ми знаємо, що нашу країну спіткало не одне лихо.

Щороку ми згадуємо Голодомор 1932—1933 років, Другу світову війну, яка залишила глибокі рани на землі України. Також знаємо про війну в Афганістані, де за офіційними даними загинуло багато українських солдат. Найпрекраснішим моментом нашої історії було проголошення незалежності 24 серпня 1991 року. Україна вистояла і сьогодні є єдиною, соборною і незалежною.

Ми можемо гордитися тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а лише захищала себе від ласих на чуже добро близьких та далеких сусідів. Майдан та Революція гідності потрясли не тільки Україну, а й увесь світ. Україна продемонструвала Європі і всьому світові, що українці — міцна духом волелюбна нація, яка навчилася поважати себе і яка зуміла відстояти свій демократичний вибір.

Майдан став місцем правди і свободи, добра, дружби, братерства й гідності. В пам’ять Героїв Небесної Сотні учасники заходу оголосили хвилину мовчання.

З промовами до присутніх звернулися сільський голова села Нечаєве Володимир Приходько та директор НВК Ольга Приємська. В їхніх словах звучали найголовніші тези: відстоїмо мир і свою землю від зазіхань окупантів, оберігати своїми молитвами і шаною наших відважних захисників, з них — 12 жителів села, на яких з нетерпінням чекають вдома рідні та близькі.

Руслана СІГАЙ.