В районі створюються передумови для стрімкого розвитку музейної справи та туризму

Не секрет, що туристична галузь в сучасні дні приносить неабиякі прибутки не лише окремим містам і селам, а й цілим регіонам — прикладом є Львівщина. Успіх багатьох країн взагалі побудований лише на високорозвиненому туризмі. Чи можливий стрімкий поступ в даному напрямку в нашому районі і чи можемо привабити інтерес туристів?

19 листопада 2014 року відбулося засідання ради з питань культури і духовності при Шполянській райдержадміністрації під головуванням заступника голови Ольги Шпиці. В ході роботи ради було проаналізовано краєзнавчу, пошукову роботу районного та сільських музеїв, поповнення їх новими музейними експонатами та стан виконання Програми розвитку туризму в Шполянському районі на 2013-2016 роки. Зі слів директора районного краєзнавчого музею Наталії Іванченко, в районі проводиться науково-просвітницька робота, музеї поповнюютьсяекспонатами для популяризації культури, історії, традиції краю. Начальник відділу культури і туризму Дмитро Вовк висловив сподівання на ще більш тіснішу співпрацю з навчальними закладами району, а також поділився планами щодо майбутнього розширення експозиційної площі краєзнавчого музею.

Про питання перспектив розвитку туризму присутніх поінформувала провідний спеціаліст відділу культури і туризму Корінна Запорожан. За її словами, на даний час згідно положень програми проводиться інвентаризація та паспортизація туристичних ресурсів району. Пройшли паспортизацію 13 об’єктів туристичної інфраструктури. Ця робота буде продовжуватись до 2016 року включно. В стадії розробки знаходиться інформаційний буклет «Шполянщина туристична». З метою зацікавлення та заохочення людей до відвідування мальовничих місцин Шполянщини, розроблені три нові туристичні маршрути: «Перлина Лебединської землі», «Лозуватка, дендропарк», «Екскурсія містом та його цікавим минулим». Кожен маршрут включає в себе екскурсійну довідку; перелік основних екскурсійних об’єктів, карту, на якій розміщена схема проїзду до кожного туристичного об’єкту, зазначеного в маршруті. В ході засідання ради, певною мірою було вирішено питання щодо покращення шляхів та удосконалення роботи туристичного маршруту «Перлина Лебединської землі». Дмитро Вовк ознайомив присутніх з друкованими матеріалами, котрі висвітлюють досвід інших районів з впровадження ефективних проектів з розвитку туристичної галузі, за зразком яких існує можливість створити і на Шполянщині цікаві і привабливі осередки туристичного значення. Справа — за ентузіастами.

Наталія СТОРЧАК