Верховна Рада України
звільнила Арсенія Яценюка
і призначила прем’єр-міністром
Володимира Гройсмана
14 квітня Верховна Рада прийняла пакетну постанову про прийняття відставки прем'єра Арсенія Яценюка та призначення головою уряду спікера Ради Володимира Гройсмана. За це проголосували 257 депутатів. Проти проголосували 50. Також цей документ скасував постанову Ради від 16 лютого про визнання роботи уряду Яценюка незадовільною. Як відомо, скасування такої постанови про незадовільну роботу уряду була однією з умов участі «Народного фронту» в новій коаліції з БПП.
Під час голосування у залі був присутній президент Петро Порошенко. Яценюк у свою чергу був відсутній — він покинув Раду невдовзі після відкриття засідання та після короткого виступу з трибуни.
В Україні новий склад
Кабінету Міністрів
14 квітня Верховна Рада України сформувала новий склад уряду. За відповідне рішення проголосували 239 народних депутатів. Ось новий склад уряду:
перший віце-прем’єр-міністр — міністр еко-номічного розвитку — Степан Кубів;
віце-прем’єр — Володимир Кістіон;
віце-прем’єр з питань євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції — Іванна Клімпуш-Цинцадзе;
віце-прем’єр — Павло Розенко;
віце-прем’єр — В’ячеслав Кириленко;
віце-прем’єр — міністр регіонального розвитку — Геннадій Зубко;
міністр фінансів — Олександр Данилюк;
міністр Кабінету міністрів — Олександр Саєнко;
міністр оборони — Степан Полторак;
міністр закордонних справ — Павло Клімкін;
міністр внутрішніх справ — Арсен Аваков;
міністр юстиції — Павло Петренко;
міністр соціальної політики — Андрій Рева;
міністр екології та природних ресурсів —– Остап Семерак;
міністр аграрної політики — Тарас Кутовий;
міністр інформполітики — Юрій Стець;
міністр освіти та науки — Юлія Гриневич;
міністр молоді і спорту — Ігор Жданов;
міністр культури — Євген Нищук;
міністр інфраструктури — Володимир Омелян;
міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб — Вадим Черниш;
міністр енергетики та вугільної промисловості — Ігор Носалик.
Посада міністра охорони здоров’я поки що залишається вакантною.
Володимир Гройсман:
«Я вам покажу,
що таке управління державою»
Володимир Гройсман обурився роботою високопосадовців, які до сьогодні були при владі. Про це він сказав з президії парламенту напередодні голосування за призначення його на посаду прем’єр-міністра.
«Я вірю в те, що сьогодні дуже важливо відновити довіру українських громадян до влади. Але хочу підкреслити, що кожен із нас повинен бути максимально відповідальним», — заявив Гройсман у промові. У цей час депутати фракції Радикальної партії кричали йому «Ганьба!». «Ці всі балачки відійдуть в історію як просто слова, які ми чуємо у цій залі десятиріччями. На превеликий жаль, за 24 роки нашої незалежності всі ті, хто не один раз був при владі, не змогли дати успіх країні», — відреагував на галас Гройсман.
«Ганьба всім тим, хто за 24 роки не дали людям жити по-людськи. Те, що ви тут бовтаєте, це ганьба», — додав він. — «Я вам покажу, що таке управління державою».
«Цей уряд має стати владою нової якості, яка відповідає за свої дії та результат. Присягаю у тому, що буду служити українському народу і все зроблю для того, щоб ні вам, ні президенту, ні українському народу не було соромно за мою роботу», — пообіцяв Гройсман.
Андрій Парубій став спікером Верховної Ради України
Депутати обрали Андрія Парубія спікером Верховної Ради. «За» відповідне рішення проголосували 284 депутати. Проти цього рішення проголосували 30 депутатів (депутати «Опозиційного блоку» і позафракційний депутат Деркач), 9 утрималися, 80 не голосували (зокрема фракція Радикальної партії Олега Ляшка майже повним складом). Іншою постановою обраного прем'єром Володимира Гройсмана відкликали з цієї посади (282 голоси «за»).
Виступаючи з трибуни Верховної Ради, Парубій пообіцяв бути спікером «усіх народних депутатів» і закликав нардепів ставити «вище політичних амбіцій інтереси держави, яка бореться з окупантом».