ОФІЦІЙНІ НОВИНИ

Програма дорожнього будівництва
є стратегічною лінією української влади

Глава держави ознайомився з ходом проведення ре­монтних робіт на автомобільній дорозі державного зна­чення М-15 «Одеса–Рені» під час робочої поїздки до Одеської області. «Програма дорожнього будівництва є стратегічною лінією української влади — президента, прем’єр-міністра та уряду. Навіть той факт, що зростання коштів, які передбачені державним бюджетом на 2017 рік на дорожній фонд, перевищуватиме 30 млрд гривень, чітко демонструє пріоритети, які зараз є в української влади», — зазначив Петро Порошенко журналістам.

Президент нагадав, що минулого року він на законо­давчому рівні ініціював митний експеримент, який нині також реалізовується у Львівській, Тернопільській, Івано- Франківській та інших областях, коли перевиконання мит­них надходжень спрямовується на ремонт доріг у регіонах.

«Ми бачимо абсолютно конкретні результати за дуже короткий період реалізації цього проекту», — констатував Глава держави. Він зазначив, що успішна реалізація та­ких проектів стала можливою завдяки об’єднанню зусиль державного бюджету, Уряду, який спрямував кошти у фонд регіонального розвитку та децентралізації, коли місцева влада отримала змогу спрямовувати кошти не лише на заробітну платню, а й на розвиток. «Я дякую обласній адміністрації, обласній раді, міським бюджетам за те, що вони сконцентрували зусилля і спрямували кошти на будівництво цієї дороги», — додав Петро Порошенко.

За його словами, зараз завершуються чергові тендерні процедури. Глава держави повідомив, що при розробці тен­дерних процедур та документації мають бути прискорені строки їх опрацювання і визначений фронт робіт для за­лучення надійних і відповідальних виконавців.

Петро Порошенко додав, що ще одним підтвердженням пріоритетності дорожнього будівництва є ухвалення Вер­ховною Радою в першому читанні законопроекту про дорожній фонд. Це важливо, оскільки передбачає вста­новлення чітких джерел фінансування, розподіл коштів на магістралі державного значення та дороги місцевого зна­чення.

Глава держави зазначив, що південь Одеської області є надзвичайно важливим для розвитку туризму. І цьо­му сприяє створення якісної дорожньої інфраструктури. «Буде дуже добре, коли до міст Ізмаїл, Вилкове, Болград на березі озера Ялпуг та річки Дунай зможуть приїжджати українські та іноземні туристи», — наголосив Президент.

Автошлях М-15 є трасою міжнародного значення на території України, починається в Одесі і закінчується на про­пускному україно-румунському пункті Рені. Фінансування ремонту було забезпечено за рахунок обласної ради — 100 млн гривень, перевищення плану митних зборів — 90 млн гривень, а також з фонду регіонального розвитку — 120 млн гривень.

ДЖЕРЕЛО: офіційний сайт Президента України.