ОФІЦІЙНІ НОВИНИ

Путін переконався у спроможності української протиповітряної оборони
Російська сторона проявила підвищений інтерес до українських навчань в Херсонській області та переконалася у надійності протиповітряної оборони України, — сказав журналістам начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко. За його словами, російські військові уважно спостерігали за українськими стрільбами на полігоні на півострові Ягорлицький Кут. «Літаки були, кораблі стояли, що стежили за цим пуском. Я думаю, вони теж упевнилися в тому, що протиповітряна оборона України нині надійна», — каже генерал армії Віктор Муженко.

Під час навчань українські військові випробували відновлену і модернізовану на потужностях вітчизняних підприємств оборонного комплексу техніку ППО, зокрема, зенітно-ракетні комплекси С-300.

Нагадаємо, що 1—2 грудня ЗСУ проводилися військові навчання Повітряних сил ППС в південній частині України, зокрема, і в акваторії Чорного моря, поблизу окупованого Криму. Росія погрожувала ракетним ударом у випадку проведення Україною військових навчань поруч із Кримом. За ситуацією стежив особисто президент Росії Володимир Путін. Утім, Україна розпочала ракетні стрільби попри погрози Росії. За даними Міноборони, у перший день навчань були успішно запущено 16 зенітних керованих ракет, які вразили умовні цілі.

Реформа самоврядування
виходить на фінішну пряму
З початку 2017 року в Україні функціонуватимуть вже 367 об’єднаних громад, сформованих 1735 місцевими радами — це 17% від усіх органів місцевого самоврядування базового рівня.

— Наступний рік має стати вирішальним у процесі об’єднання територіальних громад. Затягувати з формуванням спроможного базового рівня місцевого самоврядування не слід, бо без цього неможливо проводити ефективні зміни в освіті, медицині, соціальній, культурній та інших сферах життя людей, — повідомив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

«Укртелеком» підвищує ціни на послуги
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРСІ) затвердила нові граничні тарифи на загальнодоступні телекомунікаційні послуги. Про це повідомляє офіційний сайт комісії. Згідно з рішенням НКРЗІ, підвищення тарифів буде проведено в два етапи: до 31 грудня 2016 року передбачено підвищення в середньому на 10,6% для населення і бюджетних установ, а з 1 січня 2017 року — для бюджетних установ на 21,2%. З відповідною ініціативою до НКРЗІ звернулося ПАТ «Укртелеком». В основі пропозицій оператора — необхідність підвищення тарифів на послуги місцевого телефонного зв'язку установам, що фінансуються за рахунок бюджету, оскільки ця категорія абонентів отримує послуги за тарифом на 43,2% менше, ніж інші юридичні особи. Нагадаємо, що кінцевим власником «Укртелекому» є група «СКМ» донецького бізнесмена Ріната Ахметова.

Планується монетизація зекономлених
з допомогою субсидії коштів
На Черкащині нині одержують субсидії понад 285 тисяч родин. Загальна сума нарахованих за 10 місяців становить майже 2,3 мільярда гривень. Про це повідомляє директор департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало. За його словами, процес оформлення триває.

— Наступного року планується монетизація зекономлених з допомогою субсидії коштів. Відтак їх отримуватиме не підприємство, а громадянин, якщо справді зекономив, приміром, на енергоносіях. Поки що ж це в межах законопроекту, — зазначив Руслан Олександрович, який нагадує: субсидія розраховується окремо на опалювальний та не опалювальний період. У жовтні, з початком опалювального періоду, проведено перерахунок діючих субсидій. Їх сума відображена в квитанціях, отриманих населенням у листопаді.

— У разі виникнення питань щодо призначення субсидії раджу не вірити міфам, а звертатися до управлінь соціального захисту за місцем реєстрації, — наголосив директор департаменту.

Оголошено карантин
у навчальному закладі
На жаль, епідемія грипу не оминула Шполянський район і це призвело до вжиття від-повідних заходів. Питання розглянуто на засі-данні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Шполянської райдержадміністрації 6 грудня 2016 року (протокол №37). У результаті аналізу ситуації, комісія рекомендувала призупинити навчально-виховний процес у Шполянській ЗОШ №1. Цього ж дня наказом відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту № 171-АГ, з метою запобігання поширенню захворюваності серед учнів школи, було виконано рекомендацію комісії. Наказом директора навчального закладу навчально-виховний процес призупинено з 7 по 11 грудня 2016 року.