Сільському приватному підприємцеві у сучасні дні не так просто проводити діяльність. У селах зазвичай люди організовують справу, котра пов’язана з роботою на землі — Шполянщина ж сільськогосподарський край. Якщо у районному центрі підприємництво розвинене набагато ширше та й умови в місті для цього набагато сприятливіші, то в селі, перед тим як відкрити власну справу, потрібно врахувати багато факторів.
У Лип’янці підприємливі селяни переважно обирають шлях обробітку власної земельної ділянки, біля двох сотень жителів свої земельні паї не здають в оренду місцевому господарству, а трудяться власноруч задля отримання прибутку. Іншим видом діяльності займаються лише декілька підприємців, серед яких — Олена Ткач. Вже дванадцятий рік вона займається комерцією та утримує магазин з продуктовим та промтоварним відділеннями в центрі Лип’янки.
Завжди усміхнена і привітна пані Олена організовує свою роботу таким чином, щоб максимально задовольнити споживчі потреби своїх односельчан, при цьому постійно дбаючи про суспільні запити. Жодний масовий захід у селі не обходиться без її фінансового вкладу, не відмовляє ніколи на прохання батьківських комітетів допомогти школі і дитсадку.
Село — живий суспільний організм, який змінюється й модернізується саме завдяки оптимістично налаштованим ентузіастам. Вся подальша модернізація, яка є неминучою для українських населених пунктів, залежить від того, яким бачать село такі небайдужі люди. Хочеться спо- діватися, що в Україні нарешті приживеться одна з ефективних моделей розвитку, яка дозволить йти в ногу з цивілізованим світовим селом — в першу чергу за активності таких підприємливих людей, як родина Ткачів.
Наталія ДАВИДЕНКО
(фото автора).
05 вересня 2015, 19:34