ОСЬ ЩО ЗНАЧИТЬ ЛЮБИТИ СВОЇХ УЧНІВ…

Італійський вчитель Чезаре Ката зі школи в приморському міс течку Фермо на Адріатиці дав своїм учням домашнє завдання на літо. І, мабуть, це найкраще, що він міг для них зробити!
Домашнє завдання від Чезаре Ката зібрало багато схвалень в Інтернеті і цілком заслужено. Ось що значить любити свою роботу і пік луватися про дітей!

12 ПУНКТІВ НА ЛІТО  ВІД ЧЕЗАРЕ КАТА:

1. Гуляйте вранці уздовж берега моря в повній самотності, дивіться на відблиски сонця на воді і думайте про те, що робить вас щасливими.
2. Намагайтеся використовувати нові слова, які ми вивчили в цьому році. Чим більше ви зможете сказати, тим цікавіше ви зможете думати, а чим більше у вас буде думок, тим вільнішими ви будете.
3. Читайте! Багато, скільки зможе­те. Але не тому, що ви зобов'язані це робити. Читайте, бо літо надихає на мрії та пригоди, а читання ― це як поле. Чи­тайте, бо це найкраща форма бунту (за порадою, що саме читати, приходьте до мене).
4. Уникайте всього, що приносить вам негатив і відчуття порожнечі (ре­чей, ситуацій і людей). Шукайте нат­хнення і друзів, які вас збагачують, які розуміють вас і цінують такими, якими ви є.
5. Якщо ви відчуваєте смуток і страх, не хвилюйтеся: літо, як і будь-яка інша прекрасна річ у житті, може привести душу в сум'яття. Ведіть що­денник, описуйте те, як почуваєтеся (а у вересні, якщо захочете, ми це разом почитаємо).
6. Танцюйте і не соромтеся нічого. Скрізь, де завгодно: хоч на танцполі, хоч у своїй кімнаті на самоті. Літо ― це танець, і нерозумно не брати в цьому участі.
7. Хоча б один раз сходіть зустріти світанок. Стійте мовчки і глибоко ди­хайте. Закрийте очі і відчуйте подяку.
8. Більше займайтеся спортом.
9. Якщо ви зустріли когось, хто вам дуже сподобався, скажіть це їй чи йому так красиво і переконливо, як тільки зможете. Не бійтеся бути незрозумілим. Якщо нічого не вийде ― значить, не су­дилося, а якщо вас зрозуміють і дадуть відповідь, то літо ви проведете разом, і це буде золотим часом (у разі невдачі повертайтеся до пункту 8.)
10. Будьте такими ж щасливими, як сонячне світло, і такими ж вільними, не прирученими, як море.
11. Будь ласка, не сваріться. Будь­те ввічливими і добрими.
12. Будьте хорошими.