Парк дружби і миру святкував 100-річчя його засновника

28 вересня в с. Лозуватка відбулася надзвичайна подія —100 років від дня народження Гегельського Івана Никифоровича, засновника сільського дендропарку. На честь цієї знаменної дати сільська рада вирішила назвати парк — Парком дружби і миру.

Ще до початку відзначення заходів у самому парку відбувалися фантастичні події. Вранці завітали до Скарбового ставу сім’я з п’яти чарівних лебедів, в останнє тут жителі бачили пару лебедів навесні. Цікаво те, що саме на знакову подію прилетіли вони і подарували багатьом надію…

Розпочалися урочистості з виступу сільського голови, який наголосив на збереженні природних парків, заповідників та шануванні видатних людей свого народу, таких як Гегельський Іван Никифорович.

На заходах були присутніми учні Лозуватської ЗОШ, вчителі, жителі села, працівники установ. Ведуча, бібліотекар Тетяна Кара, розповіла присутнім про біографічні дані та творчу, наукову діяльність засновника парку Гегельського І.Н. Його наукові твори, творчі роботи, проекти, книги, авторські свідоцтва були розміщені на стендах біля сільського парку.

Упродовж заходів звучали пісні про рідний край, славних людей Шполянщини у виконанні солістів Лозуватського філіалу учнів Сигнаївської дитячої музичної школи ім. Шульги Вікторії Бойко, Вікторії Клец, Анастасії Несміян (викладач Ірина Таран). Після урочистостей зацікавлені глядачі довго не відходили від виставки, де з захопленням бібліотекар Тетяна Кара демонструвала наукові творіння Гегельського І.Н. та ознайомила з експонатами народних умільців села.

Із вдячністю до пам’ятника засновникам парку Гегельського І.Н. та Борозняка М.М. учні та жителі села поклали квіти.

Голова ветеранської організації Василь Ковбаса, довгожитель села Володимир Високолян та житель села Петро Черненко не могли відірватися від допитливих учнів школи, які просто засипали їх десятками питань щодо створення та побудови цього дивовижного парку.

Ще не розійшлися учасники заходів, і ось до парку завітала весільна процесія: молодята фотографувалися біля екзотичних дерев сніжноягідника білого, дерева кохання.

Через якийсь час, хоча це була і п’ятниця, завітала ще одна весільна пара з гостями, яким пощастило зробити світлини біля чудових лебедів, годували їх крихтами, а ті їм взамін — свою лебедину вірність.

При виході з парку весільна пара подякувала за збереження такого мальовничого і фантастичного парку.

І справді, почався цей день дивовижно і завершився гарно. Всі, хто був присутнім цього дня у парку, відчували себе щасливими — і від присутності сімейної пари лебедів, і від того, що всі взаємно дарували один одному радість.

Станіслав БОЙКО, сільський голова