Парубій нагородив шполянку грамотою ВРУ

Приємною новиною стало для Шполянщини нагородження головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм нашої талановитої і відомої на теренах всієї України землячки — Руслани Олександрівни Лоцман, яка народилася у Матусові і зростала згодом у Сигнаївці.

Знаменита співачка — Заслужена артистка України, кандидат педагогічних наук, волонтерка і громадська діячка Руслана Лоцман, як член ради громадської організації «Черкаське земляцтво «Шевченків край» у місті Києві», відзначена грамотою ВРУ «За заслуги перед «Українським народом» (18 травня №298-к).

Руслана Лоцман працює нині викладачем кафедри теорії та методики постановки голосу Інституту мистецтв НПУ імені М. Драгоманова. У 2014 році заснувала мистецьке об'єднання «Народна Філармонія» разом з актрисою Раїсою Недашківською та композитором Іриною Кириліною. Переможець всеукраїнських та міжнародних пісенних конкурсів і фестивалів, брала участь у святі європейської музики в Парижі; 20-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Латвією; в залі Європарламенту в Страсбурзі; в Молдові; на фестивалі «Наша спадщина» в Нью-Йорку (США), Міжнародному фестивалі «Подляська октава культур» (м. Бєльц, Польща), Дні українського кіно в Румунії тощо. Здобувала перемоги у Всеукраїнських та Міжнародних пісенних конкурсах та фестивалях: «Шоу -Західний регіон», «Барви осені», «Планета юності» (Естонія) та інші. У 2013-2014 роках — активний учасник Сцени Євромайдану. У квітні 2014 року організувала Всеукраїнський благодійний тур на підтримку українських військових, вимушених переселенців з Криму та Донбасу, провівши понад 300 концертних заходів в рамках  проекту «Народна філармонія».