Перед сесією райради невідомі особи вчинили акт вандалізму

У ніч з 22 на 23 грудня — напередодні проведення позачергової сесії Шполянської районної ради невідомі пошкодили пам’ятний знак Героям Небесної сотні, що на площі Героїв Майдану у Шполі, та викрадено державний прапор України. Наслідки безчинства таємних антидержавників вранці прибирали місцеві комунальники, але керівники району про цей випадок дізналися лише тоді, коли про це озвучив на засіданні сесії депутат Олексій Пірогов. Депутати одноголосно прийняли рішення звернутися із заявою до СБУ, прокуратури, РВ МВС України в Черкаській області з вимогою провести відповідне розслідування з подальшим оприлюдненням у ЗМІ його результатів. Також у заяві прозвучала вимога до силових органів поінформувати шполян про хід розслідування справи щодо організації провокації під час лютневої зустрічі народного депутата Ігоря Швайки з виборцями нашого району.

Внесено зміни до районного бюджету на 2014 рік та декількох районних програм
Зміни були викликані необхідністю розподілу цільових трансвертів з Державного та обласного бюджетів, перерозподілом кошторисних призначень в межах загальних обсягів по розпорядникам коштів для забезпечення дефіциту кошторисних призначень по заробітній платі з нарахуваннями та спожитих носіях. Тобто, коригування відбувається в зв’язку з перевищенням порогу інфляції, в результаті чого потрібно збільшити видатки на індексацію заробітної плати з квітня поточного року (заклади освіти, ЦРЛ, спортивна школа), а також на оплату за енергоносії. Тож Шполянському району виділено в грудні додаткову дотацію з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів в сумі 227,4 тис. грн. Також райбюджет отримав субвенцію у сумі 180 тис. грн. на соціально-економічний розвиток регіону (в галузі охорони здоров’я).

Внесено зміни і до ряду районних програм, зокрема — економічного і соціального розвитку на 2014 рік: спрямовано субвенцію з обласного бюджету у сумі 52,9 тис. грн. на оплату послуг з лікування хворих на ниркову недостатність методом гемодіалізу в ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна». Доповнено новими позиціями районну комплексну програму «Турбота» на 2014—2020 рр., а саме — передбачено фінансову підтримку харчування дітей переселенців з окупованих територій з розрахунку одного дітодня у дошкільних закладах — 10 грн., у загальноосвітніх міста — 7 грн., для учнів села — 6 грн., та компенсацію витрат переселенців за проживання на одну особу в готелях 25% вартості за 1 добу, але не більше 67 грн. і харчування — до 30 грн. в день).
З метою своєчасного виконання указу про часткову мобілізацію в рамках змін до програми забезпечення мобілізаційної роботи в районі виділено з резервного фонду кошти на заходи з питань зміцнення обороноздатності держави (виготовлення печаток та штампів, які входять до ряду документів нормованого забезпечення на особливий період).

Затверджено оновлений кошторис видатків на реалізацію сталого функціонування районної системи оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, та забезпечення функціонування органів управління територіальною підсистемою цивільного захисту, розвитку пунктів управління (2014 рік — 245,5 тис. грн., 2015 рік — 420 тис. грн.).

Прийнято і нову районну програму — з підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2015—2017 рр., якою передбачено витрати на матеріально-технічне забезпечення відділення ДАІ.

Серед господарських питань — перехід на нові види опалення соціальних закладів

Враховуючи нинішні економічні реалії в державі, керівники закладів гуманітарної сфери району намагаються оптимізувати систему обігріву приміщень за рахунок переходу на альтернативні види опалення. Так, під час позачергового засідання сесії райради депутати надали дозволи Шполянській центральній районній лікарні на виділення площі в приміщенні молочної кухні для розміщення теплогенераторної під альтернативні види палива (пілети) для опалювання приміщення поліклінічного відділення. Відділу освіти надано дозвіл на модернізацію систем опалення Водянського НВК та Лебединського НВК №3.

Наталія СТОРЧАК.