17 вересня мальовнича місцина Шполянщини з неймовірною природою і самобутньою історією згуртувалася людьми, аби відзначити день появи історичної згадки про рідне села Капустине. У центр населеного пункту зійшлися довгожителі, сивочолі капустинці, молодь із дітками, завітали гості й представники влади міської об’єднаної громади.
Директор СПОП «Агро-Прогрес» Василь Колісник за підтримки комунальних закладів Шполянської міської ради ініціював та організував у День села благодійні заходи патріотичного спрямування. Поруч зі сценою, із якої лунали українські пісні, поезії, адресувалися виступи працьовитим жителям села, розташувалися творчі майстерні КЗ «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді». Креативний український фейс-арт, значки «Моє рідне село», стрічки на руки, звірята із природних матеріалів, прикраси з бісеру та для волосся - такі дитячі майстер-класи проводили керівники гуртків для наймолодших мешканців села. Колектив вихованців і педагогів Шполянської дитячої мистецької школи у якій навчаються юні капустяни, працює викладачем відділу духових та ударних інструментів житель села Микола Гах, вражали присутніх неймовірним виконанням мелодій.
Усім учасникам заходу, а особливо дітям, запам’яталися безкоштовні солодощі дитинства - солодка вата, морозиво, квас, а ще - безкоштовне катання на батуті, смачна козацька каша просто неба, про які подбали господарники Наталія і Василь Колісники, працівники сільськогосподарського підприємства.
Під час заходу люди донатили кошти в скриньку громадської організації «Національно-патріотична організація «Наш шлях», гуртом зібрали 29 819 гривень. Їх місцеві волонтери спрямують на закупівлю дронів для Третьої штурмової бригади ЗСУ, які ведуть надважкі бойові операції на Бахмутському напрямку. Завдяки проведеному Дню села з’явилася можливість придбати ще один дрон на передову, а це ж іще одне врятоване життя українського воїна.
За однією з легенд, першим поселенцем у цій місцевості став запорізький козак, який збудував хатину на краю лісу, почав вирощувати на розчищеній ділянці землі дуже багато капусти. Частину капусти козак квасив у дерев’яних бочках, які сам виготовляв з лісної деревини. Потім квашеною капустою пригощав нових поселенців, які згодом почали оселятися поруч. За однією із версій саме ці люди дали прізвище першому поселенцю – Капуста, від якого згодом пішла назва села.
За іншою легендою, назва Капустине пов’язана з битвою, яка відбулася в урочищі за селом між козаками і поляками. У ній козаки здобули велику перемогу над ворогам, посікши у запеклій боротьбі ворожих вояків, як посічену капусту.
За інформацією пресслужби Шполянської міської ради