Підозрюваних у викраденні авто тримають під вартою

Шполянським відділом Смілянської місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння транспортним засобом, вчиненим за попередньою змовою групою осіб, поєднаним з проникненням у приміщення. Про це повідомляє начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури Ольга Плетінь.

У ході досудового розслідування встановлено, що двоє молодих жителів Шполянщини, один з яких є неповнолітним, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, вночі 9 січня за попередньою змовою шляхом пошкодження навісного замка проникли до гаражного приміщення Лебединської амбулаторії Шполянської ЦРЛ, звідки з корисливих мотивів таємно незаконно викрали автомобіль.

Порушникам закону оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 289 КК України.

З урахуванням обставин справи обом підозрюваним попередньо було обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, який полягає у забороні залишати місце проживання.

Разом з цим, поліцією встановлено, що зловмисниками неодноразово грубо порушувалися умови обраного запобіжного заходу. Під час проведення правоохоронцями перевірок за місцем проживання підозрюваних останні часто були відсутні вдома, а в подальшому намагаючись ухилитися від слідства молоді шполяни залишили місце проживання та попрямували в                   м. Кропивницький, де під час перевірки їхні особи були встановлені працівниками поліції, а відповідну інформацію про виявлення осіб, підозрюваних у вчиненні злочину, відносно яких діє запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, передано до органу поліції за місцем здійснення досудового розслідування.

Враховуючи недотримання підозрюваними умов обраного щодо них запобіжного заходу прокурором погоджено клопотання слідчого про заміну запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на найсуворіший запобіжний захід – тримання під вартою, з метою запобігання подальшим спробам ухилення зловмисників від досудового розслідування та у подальшому від суду та забезпечення їх належної процесуальної поведінки.

Незважаючи на щире каяття зловмисників у вчиненому під час розгляду клопотання про заміну запобіжного заходу, слідчим суддею клопотання прокурора задоволено, а підозрюваних взято під варту із залу судових засідань. 

Зараз досудове розслідування триває, а підозрювані на час слідства перебуватимуть в ізоляції від суспільства.

Примітка. Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.