Підтримка важлива: як у Матусові допомагають переселенцям

Продуктові набори, засоби гігієни та солодощі для дітей роздали переселенцям у селі Матусів, що на Шполянщині. Допомогу надав українсько-американський благодійний фонд, розповіла Суспільному голова громади Леся Шаповал.

Наразі, за словами Лесі Шаповал, у громаді живуть близько двох сотень вимушених переселенців. Усім їм необхідна допомога, бо більшість втратили не лише роботу, а й помешкання, зазначила вона:

"У лютому-березні було набагато важче надавати таку допомогу, тому що було менше міжнародних грантів. Ми робили все власними силами. Місцеві жителі приносили речі, допомагали і одягом, і продуктами. А потім почали отримувати гуманітарну допомогу в Черкаській обласній адміністрації та з благодійних фондів".

Фото: Суспільне

У рамках одного з міжнародних проєктів – українсько-американського – і роздавали продуктові та гігієнічні набори переселенцям. Зібрали їх працівники Благодійного фонду "Розвиток батьківщини Тараса Шевченка", розповіла заступниця голови фонду Світлана Сапітоненко.

"Наш фонд виграв грант американської підтримки «Razom for Ukraine». Вони нам дали кошти і ми допомагаємо людям. Діткам роздаємо солодощі, кульки, щоб вони хоч трішки відчули себе дітками. Дорослим – пакунки з продуктами, в яких є все необхідне, та засоби гігієни хоча б на перший випадок", – зазначила вона.

Чотири пакети продуктів отримала Аліна Римарчук. У Матусові вона живе з квітня із родиною у родичів свого чоловіка. Самі з Донецької області.

"Дають дуже гарні набори. З роботою складно тут, а за речі й продукти дякуємо, вистачає всього", – розповіла жінка.

У березні сюди переїхала з Київської області родина Тетяни Онищенко. Залишаються поки тут, бо, за словами жінки, бояться повертатися. Тому допомога, додала вона, необхідна:

"У нас три сім’ї: батько з молодшою сестрою, сестра з чоловіком і двома дітьми, і я з чоловіком і дитиною. І гігієну, і харчування дитяче давали. Все, що необхідно для існування, для життя".

Фото: Суспільне

Два продуктові набори отримала Олеся Діденко із Запорізької області. Такій допомозі, з її слів, завжди раді.

"Ми цілий березень у підвалах ховалися. Ризикнули, намагалися якось виїхати, тому що дитина понад усе. Ми залишились без роботи, без заробітку, тому ці набори – це значна підтримка", – зазначила жінка.

Та й місцеві жителі завжди готові прийти на допомогу, додала Леся Черненко з Бердянська:

"Добрі люди, доброзичливі, нам тут подобається. Якщо щось потрібно, ми звертаємося і нам відразу допомагають".

Фото: Суспільне

У Звенигородському районі нині живуть понад 25 тисяч переселенців. До проєкту поки залучили чотири громади, зазначив голова Звенигородської районної ради Сергій Струк:

"Матусівська, потім буде Бужинська, потім – Звенигородська і Мокрокалигірська. Вартість проєкту – 25 тисяч доларів, які отримав благодійний фонд. Відповідно, ми розділили їх між цими громадами. Ці громади невеликі, відповідно, в них не такі великі ресурси для надання допомоги, і вони більш віддалені".

За словами посадовця, є перспектива, що співпрацю з фондом продовжать і до проєкту залучать ще більше громад.