ПЛАНИ МІХЕЇЛА

Столиця України буде у Шполі!

Сенсаційним меседжем вибухнув днями у мережі Інтернет відеоролик зі зверненням популярного українського політика, екс-президента Грузії і екс-голови Одеської облдержадміністрації, лідера «Руху нових сил» Михайла Саакашвілі. Він вважає, що столиця України має бути перенесена з Києва до… нашого рідного міста Шпола! Відео його заяви опубліковано в сервісі YouTube.

У незвичайному відеозверненні до українського електорату (очевидно, що пан Михайло має намір брати участь у наступних президентських виборах) він ініціює перенесення столиці до Шполи і переконує, що це піде на користь киянам, оскільки вони позбудуться сусідства з корупціонерами.

«Кияни будуть тільки раді позбутися «бариг і дармоїдів», «рішал» у центрі міста… У цих будівлях будуть готелі, ресторани, музеї, пішохідні вулиці, велосипедні доріжки», — заявив Саакашвілі.

Саакашвілі зазначив, що в Шполі є всі умови для створення головного міста країни.

Перебуваючи на місці недовершеного комплексу «Географічний центр України» біля знака-шпиля, що при трасі Шпола-Черкаси, пан Михайло окреслив неймовірні власні плани: «Тут, у чистому полі, ми побудуємо нові прозорі дуже красиві адміністративні будівлі… Сюди підтягнуться залізниці і автобани з усієї України. Сюди можна буде доїхати за півгодини, за годину, максимум за чотири години. На швидких поїздах і автобанами».

Чи могли розраховувати на таку незвичайну популяризацію географічного центру України колишні керівники району Олексій Пірогов та Микола Сабадаш, які колись встановили пам’ятну плиту з написом «Шполянщина — географічний центри України» за містом, чи екс-голова РДА Сергій Струк, який розпочав будівництво комплексу «ГЦУ», або нинішній голова РДА Володимир Потапенко, який задля туристичної привабливості об’єкту вигадував легенду про потаємне джерело-криницю на цьому місці, з якого колись живили силу й міць козаки-характерники? 

По-різному сприйняли таку піар-заяву шполяни. Дехто вже порівняв її з сюжетом Ільфа й Петрова, в якому великий комбінатор окриляв космічними перспективами жителів майбутніх Нью-Васюків. Інші зраділи такому новітньому підходові до справ у корумпованій до задухи країні. А декотрі розчулені земляки вже прийняли остаточне рішення: голосуватимемо лише за Міхо! Нехай матеріалізуються мрії невиправних ідейних романтиків!

Наталія СТОРЧАК