Половина на харчування: на які продукти шполяни витрачаються найбільше

Державна служба статистики України опублікувала дані вибіркового обстеження умов життя домогосподарств. У них вказано, що на придбання продуктів харчування і безалкогольних напоїв українці витрачали в середньому 44,5% своїх доходів. Зовсім не секрет, що половину своїх доходів люди витрачають на їжу, при цьому експерти зазначають, що така ситуація склалася через кореляції високих цін на продукти і низьких зарплат. Тому найбільша частина витрат цілком очікувано припадає на харчування. «Шполяночка+» поцікавилась, на які ж саме продукти шполяни найбільше витрачаються.

 

 

Валентина Маєтна:

— Переважно на овочі та фрукти. Свого городу я не маю, тому усе повинна купувати в магазині. Також я дуже люблю рибу, тому кошти також витрачаю на неї. Рідше для різноманітності купую і м’ясо.

 

 

Людмила Гуржос:

— Особисто у нас кошти більше витрачаються на м’ясо, ковбасу. Загалом на м’ясні вироби. Ми проживаємо в селі, тому маємо багато домашніх овочів. Дітлахам, звичайно, купуємо солодощі. У таку спеку їхній найулюбленіший продукт — морозиво.

 

 

 

Валентин Ісаков:

— Кошти витрачаються на все. На що найбільше витрачається бюджет — не рахував, але можу сказати, що хліб купуємо щоденно. Також витрачаємось на м’ясо та овочі, адже домашніх продуктів не маємо.

 

 

 

Віра Сухина:

— Найбільше витрачаюсь на хліб, на різноманітні крупи та масло. Домашні овочі у мене є, але, наприклад, капусту купую в магазині.

 

 

 

Дмитро Титарук:

— Основна частина витрачається на м’ясні вироби та крупи. Біля будинку маю ділянку, де багато овочів та фруктів. Це велика економія, адже, можна сказати, що 50% заощаджень, які б витратили у продуктових магазинах чи ринках, можна залишити собі і при цьому їсти вітаміни. Також, як і більшість, маю господарство.