За минулий рік через мережу ЦНАП Черкаської області надали 930 тисяч адміністративних послуг, що на 200 тисяч більше ніж у 2023 році. Цей показник став рекордним для регіону.
Про це інформує Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА.
Продовжили заходи безбар’єрності. 14 територіальних громад у 2024 та одна громада у січні 2025 року (Звенигородська) зробили приміщення своїх ЦНАП доступнішими і зручнішими для людей з інвалідністю та ветеранів. Ці громади виконали заходи з приведення ЦНАП до вимог безбар’єрності.
Розширення мережі. У 2024 році створено віддалене робоче місце адміністратора у селі Оршанець ЦНАП Черкаської міської ради та розпочали надання послуг за допомогою сервісу “мобільна валіза” у двох громадах: Степанецькій та Драбівській, це дозволило зробити адмінпослуги доступнішими для мешканців, які не можуть дістатися до ЦНАП та у віддалених населених пунктах.
"Єдині вікна" для ветеранів. У 2024 році створено 99 "єдиних вікон" у 65-ти ЦНАПах, чотирьох територіальних підрозділах та 30 віддалених робочих місць для обслуговування ветеранів та членів їхніх сімей, завдяки цьому отримувати необхідні послуги такій категорії людей стало швидше та зручніше.
Вісім ЦНАПів розширили спектр надання послуг. Леськівська та Христинівська ТГ придбали обладнання для надання у ЦНАП транспортних послуг, включаючи видачу водійських посвідчень, реєстрацію транспортних засобів, та наразі здійснюють заходи, спрямовані на впровадження зазначених послуг через ЦНАП. Христинівська, Ротмістрівська, Червонослобідська, Леськівська, Кам’янська ТГ розпочали надання паспортних послуг через ЦНАП. Крім того, Катеринопільська, Лисянська та Драбівська ТГ закупили паспортне обладнання та наразі працюють над впровадженням таких послуг через ЦНАП.
Як зазначив Роман Карманнік, директор Департаменту регіонального розвитку ОДА, серед найпопулярніших послуг за якими зверталися громадяни до ЦНАП у 2024 році були: реєстраційні послуги (місце проживання/перебування) - 303 тисячі; отримання соціальних послуг - 128 тисяч; реєстрація речових прав - 163 тисяч; земельні питання - 28 тисяч; паспортні послуги - 19 тисяч; реєстрація бізнесу - 13 тисяч.
Фото зі сторінки Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА