Президент УкраїниПетро Порошенкоповідомив, що під час зустрічі у Мінську сторони домовилися про те, що негайно розпочнуться консультації прикордонних служб і начальників Генштабів Росії та України для встановлення контролю на українсько-російському кордоні та врегулювання ситуації на сході країни. Про це він сказав ввечері 26 серпня у заяві для преси після низки зустрічей Мінську, повідомляєУНІАН.
Путін назвав переговори корисними, але припинити вогонь не пообіцяв
"Було обговорено необхідність закриття кордонів України для переміщення техніки, найманців, боєприпасів. Досягнута домовленість, що негайно почнуться консультації прикордонників, метою яких буде забезпечення реалізації цієї домовленості", - зазначив глава держави.
Крім того, Порошенко додав, що було домовлено забезпечити режим консультацій між начальниками Генштабів і "також буде зроблена спроба забезпечити передумови мирного процесу".
Також Петро Порошенко і президент РосіїВолодимир Путіндомовились про звільнення незаконно утримуваних громадян. Про це йдеться в повідомленні Адміністрації президента України вTwitter.
"Досягнута домовленість про забезпечення миру і свободи для громадян, які сьогодні незаконно утримуються", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, в російських СІЗО незаконно утримуються українська льотчицяНадія Савченкота український кінорежисер і сценаристОлег Сенцов.Путін назвав переговори корисними, але припинити вогонь не пообіцяв
У той же час Путін назвав позитивними переговори, що відбулися з Порошенком. Він зазначив, що зустріч у такому форматі була корисна, передає"Інтерфакс-Україна".
"Я правда не знаю, чим це закінчиться. Але у будь-якому випадку, у нас була можливість ще раз сформулювати наші заклопотаності, і ми домовилися про те, що ми інтенсифікуємо роботу тристоронньої робочої групи в складі Росія-Україна-ЄС і намагатимемося до 12 вересня сформулювати, якщо зможемо, пропозиції", - сказав президент РФ.
Путін повідомив, що на переговорах у Мінську предметно не обговорювалися умови припинення вогню в Україні.
"Ні, предметно не говорили про це. Ми, Росія, не можемо говорити про якісь умови припинення вогню, можливі домовленості між Києвом, Донецьком і Луганськом", - сказав Путін.
Він зазначив, що це не справа Росії, а внутрішня справа самої України.
"Ми можемо тільки сприяти тому, щоб створити обстановку довіри під час цього можливого і вкрай необхідного, на мій погляд, переговорного процесу. Ось про це ми говорили", - додав Путін.
В свою чергу, високий представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон вкотре наголосила, що ЄС підтримує незалежність і територіальну цілісність України.
"Я сподіваюся, що сьогодні відбулися дуже корисні і дуже важливі зустрічі", - сказала вона.
Представник ЄС зазначила, що під час переговорів увагу було сфокусовано на двох важливих питаннях: встановленні миру та безпеки, зокрема, припинення військових дій на сході України, а також економічних аспектах імплементації укладеної Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
Нагадаємо, 26 серпня Порошенко, виступаючи на зустрічі високого рівня Україна-ЄС-Євразійська трійка в Мінську,закликавРосію, Бєларусь і Казахстан підтримати його мирний план з врегулювання ситуації на сході країни.
Порошенко зазначив, що офіційний Київзацікавлений у продовженні економічного діалогув форматі Україна-ЄС-Євразійська трійка. Одночасно він пропонує враховувати інтереси і країн Митного Союзу і закликав країни МС зосередитися на пошуку взаємних вигод.
При цьому Путінзазначив, що збитки економіці Росії від реалізації угоди про асоціацію України з ЄС можуть скласти більше 100 мільярдів рублів. У той же час президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв не вважає проблемою підписання угоди про асоціацію України та ЄС.
Запропонованийпланмирного врегулювання ситуації на Донбасі, передбачає, зокрема, звільнення від кримінальної відповідальності тих, хто склав зброю і не скоїв тяжких злочинів; звільнення заручників; створення 10 км буферної зони на українсько-російському державному кордоні; гарантований коридор для виходу російських найманців; відновлення діяльності місцевих органів влади; децентралізація влади; програма створення робочих місць в регіоні.
Джерело: http://www.newsru.ua