ПОРОШЕНКО УЗАКОНИВ ПРІОРИТЕТНІСТЬ ЧЛЕНСТВА УКРАЇНИ В НАТО

    Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зовнішньополітичного курсу України», який одним із пріоритетів національних інтересів держави визначає членство в НАТО.

   «Відтепер курс України на вступ до НАТО чітко визначений як один з ключових чинників державної політики України. Підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зовнішньополітичного курсу України», який одним з пріоритетів національних інтересів держави визначає членство в Альянсі», — написав Порошенко на своїй сторінці у «Фесбуці».

   Глава держави додав, що попереду — активна робота з реформування безпекового та оборонних секторів, що дозволить Україні досягнути критеріїв членства.

  Нагадаємо, 8 червня Верховна Рада ухвалила проект закону № 6470 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зовнішньополітичного курсу України». Законом вносяться зміни до законів України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» і «Про основи національної безпеки України» для відновлення цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття членства в НАТО як стратегічного зовнішньополітичного пріоритету держави.

    Закон також сприятиме розширенню та поглибленню співпраці України з НАТО, зміцненню національної безпеки нашої країни, матиме наслідком гарантію її суверенітету і територіальної цілісності.

  Зазначимо, що хоча офіційні представники Альянсу наголошували, що двері НАТО відкриті для всіх країн, які відповідають критеріям членства, конфлікт на Донбасі і незавершеність процесу реформ в Україні, зокрема, брак поступу у боротьбі з корупцією, віддаляють таку перспективу.