Порядок оформлення учасниками АТО права власності на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, які знаходяться за межами населеного пункту

Для оформлення права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населеного пункту, громадянам-учасникам АТО (їх представникам) необхідно:

1. Звернутися до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області (м. Черкаси, вул. Смілянська, 131) з клопотанням стосовно надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відедення земельної ділянки, із зазначенням орієнтовної площі, цільового призначення, місця розташування земельної ділянки.

До клопотання потрібно додати:

- копію паспорта громадянина та ідентифікаційного номера;
- обґрунтування розмірів земельної ділянки, з урахуванням передбаченої діяльності на земельній ділянці;
- викопіювання бажаного місця розташування земельної ділянки з урахуванням раціональної організації території і компактності землекористування;
- довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями;
- довіреність, на підставі якої інтереси заявника (громадянина) представляє його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником);
- засвідчену нотаріальну копію документа, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка тощо);
- письмову згоду землекористувача (орендаря), засвідчену нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні (в оренді) інших осіб).

Також рекомендую до клопотання додати погодження місцевої ради, на території якої розташована земельна ділянка.

2. Після отримання дозволу потрібно замовити у відповідної юридичної або фізичної особи розроблення документації із землеустрою.

3. Розроблену та погоджену, в установленому порядку, документацією із землеустрою необхідно подати через центр надання адміністративних послуг (м. Шпола, вул. Пролетарська, 60) до відділу Держгеокадастру у Шполянському районі для реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

4. Після реєстрації земельної ділянки потрібно звернутися до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області з клопотанням щодо затвердження проекту землеустрою та передачі земельної ділянки у власність.

5. Потім необхідно звернутися до органу (суб’єкта), який здійснює повноваження у сфері державної реєстрації прав для реєстрації права власності на земельну ділянку.

Примітка. Надання у власність земельних ділянок здійснюється за умови, що учасник АТО не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки у межах норм, визначених статтею 121 Земельного кодексу України.

Сергій ЗАЄЦЬ, начальник відділу Держгеокадастру у Шполянському районі.