Посівна на полях ГК «ЛНЗ» розпочалася із сортового гороху

НОВИНИ ШПОЛЯНСЬКОГО АГРОБІЗНЕСУ

Аграрії Групи компаній «ЛНЗ» на минулому тижні вже завершили посів гороху австрійської селекції сорту «Стабіл». Ранньою зерновою культурою було засіяно понад 100 га.

— Насіння поставила з Австрії компанія Saatbau Linz. Сіяли невеликою нормою, бо це — насіннєвий посів, — розповідає директор СТОВ «ЛНЗ-Агро» Роман Франчук. — Для того, щоб отримати максимум насіння, горох сіяли з густотою до 1 млн. рослинного га. Поле «заряжене» — це означає, що з осені туди було внесено комплексні мінеральні добрива. При посіві було використано 80 кг карбоміду.

Все насіння перед посівом протруєне препаратом «Максім XL та Круізер» і безпосередньо в сівалку давали сипучий інокулянт для утворення бульбочкової бактерії азотфіксуючих, оскільки усі бобові культури мають властивість накопичувати азот власними силами при симбіозі з бульбочковими бактеріями. Тепер чекаємо сходів.

Також ГК «ЛНЗ» цьогоріч отримає право продажу гороху сорту «Стабіл».

— Ми матимемо ліцензійну угоду і будемо власниками цього насіння, оскільки раніше ми лише надавали послуги з розмноження, — зазначив Роман Франчук.

У ГК «ЛНЗ» стартує
новий проект «Пасіка»

Щорічно Група компаній «ЛНЗ» вирощує на своїх полях понад 1600 га гібридного соняшника. Одним із агротехнічних прийомів технології вирощування цієї культури, який застосовують фахівці компанії, є бджолозапилення, яке дає майже 50% приросту врожайності. Крім то-го, бджолозапилення — це вимога світових виробників насіння соняшника, таких, як Syngenta, Pioneer, Euralis та інших, для яких ГК «ЛНЗ» вирощує гібриди.

— Обов’язковою умовою провідних компаній-селекціонерів соняшника є встановлення 4 бджолосімей на гектар. Тобто, сьогодні для отримання гарного результату нам потрібно майже 5 тисяч бджолосімей одночасного використання, — говорить директор агровиробничого напрямку ГК «ЛНЗ» Роман Франчук. — А знайти одразу таку кількість вуликів задача не з простих, навіть враховуючи ті додаткові стимули для пасічників, які ми пропонуємо. Так у нас з’явився коріандр, адже це — один із найкращих медоносів. Тобто ми пропонуємо пасічникам свої поля коріандру, а взамін просимо запилення соняшнику, за що ще й доплачуємо.

Виходячи з розрахунків економічної доцільності, цьогорічний сезон ГК «ЛНЗ» розпочне стартом проекту «Пасіка», який передбачає створення власної бджолозапильної бази кількістю 500 вуликів. Вже до осені їхня кількість буде доведена до 800 одиниць.

Загалом у планах компанії довести кількість власних вуликів до 2000 одиниць протягом найближчих двох років.

Ганна ЛЕОНІДОВА.