Влада здійснювала і здійснюватиме кроки на посилення значення української мови в житті суспільства та наповнення реальним змістом державного статусу української мови, заявив Президент Петро Порошенко під час наради з працівниками освіти, повідомляє офіційне інтернет-представництво Глави держави.
– Протягом останніх років ми дуже обережно, але дуже впевнено впроваджуємо курс на наповнення реальним змістом державного статусу української мови. Я хочу наголосити, що це було одним із моїх пріоритетів під час виборчої кампанії на посаду Президента України і зараз це дуже твердо і наполегливо реалізовується, – сказав Глава держави. Він зауважив, що стаття 7 нового Закону «Про освіту» викликала не лише внутрішній, але й дуже широкий міжнародний резонанс.
Петро Порошенко нагадав, що останнім часом було здійснено чимало кроків задля підвищення рівня використання державної мови. «Деякі з наших кроків вже перевірені часом і сьогодні є всі підстави говорити про їх ефективність», – констатував він та нагадав про рішення щодо запровадження квот на використання продукту українською мовою у радіо- і теле ефірах.
– Пам’ятаєте скільки було дискусій, звинувачень, в тому числі і на мою адресу, за квоти на українську мову в українському радіоефірі? А тепер радіостанції не просто виконують, але й перевиконують вимоги закону про квоти на україномовні пісні та передачі. Аналогічний Закон за моєю ініціативою ухвалено і для телебачення, – сказав Глава держави, висловивши вдячність всім, у тому числі і Віце-прем’єр-міністру Вячеславу Кириленку, за потужну підтримку цієї ініціативи.
– Цей Закон скоро почне діяти. І я наголошую, що у своєму Посланні про внутрішнє та зовнішнє становище, з яким я на початку вересня виступив у Верховній Раді, я поставив завдання ухвалити Закон про захист української мови у сфері послуг. Бо там дехто поводиться так, як ніби не усвідомлює, що працює у фантастичній країні – Україні, – додав Президент.
Петро Порошенко висловив переконання, що зважаючи на всі ці обставини неможливо було залишити поза увагою мовне питання в сфері освіти. «Звичайно, ми не могли не посилити роль української мови в освіті. Про що тут дискутувати? Людина, яка закінчує українську школу має вміти говорити українською мовою», – наголосив він.
Глава держави звернувся з проханням і до українських вчителів та працівників освіти підвищувати престиж мови не лише на уроках, але і у спілкуванні з дітьми. «На перервах, у виховному процесі. Щоб діти бачили, що українська мова для вас – це не є суха норма закону, а живий засіб повсякденного спілкування», – резюмував Президент.