Президенту України, Головнокомандуючому Збройними силами України П.О.Порошенку; Голові Верховної Ради України О.В.Турчинову; Прем’єр-міністру України А.П.Яценюку.

ЗВЕРНЕННЯ
«Щодо необхідності стратегічних змін у порядку проведення АТО та притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у відкритті державного кордону для контрабандистів та терористів»

В умовах, коли кордон України не буде перекрито для введення військової техніки, боєприпасів та живої сили з боку Російської Федерації, АТО проводитиметься безкінечно. Таку заяву давно вже оприлюднив колишній міністр оборони, народний депутат Анатолій Гриценко.

Це підтверджується останніми заявами терористів про надходження до них підкріплення у вигляді 150 одиниць бронетехніки та 1200 бойовиків, свавільним проникненням, без огляду українськими прикордонниками, сотень білих КамАЗів так званого «гуманітарного конвою» з невідомим вантажем на ввезення та на вивезення.

Україна має в десятки разів менші ресурси сучасної військової техніки, боєприпасів та боєздатних військових формувань, тому продовження фронтального наступу на угруповування терористів в межах Станиця Луганська, Крутик, Стаханов, Дебальцеве,Торез, Сердловськ призведеде до численних людських та матеріальних жертв з українського боку, а при подальшому постачанні техніки та бойової сили з боку Російської Федерації, ніколи не матиме шансів на успішне завершення.

Тому ми просимо Вас сприяти розгляду у державних відповідних органах питання про проведення військової операції із закриття кордону з РФ, або про перехід до оборони у вищевказаному районі бойових дій, для уникнення невиправданих і даремних великих втрат людей та матеріальних ресурсів.

Сьогодні Україна розплачується тисячами убитих, десятками тисяч покалічених людей, десятками мільярдів гривень матеріальних втрат у розбитих ущент містах і селах, за те, що хабарники і корупціонери з прикордонної служби та СБУ спочатку на протязі багатьох років повністю відкрили державний кордон для контрабандистів, а в нинішньому році — і для бойовиків та терористів, важкої військової техніки Російської Федерації.

Вимагаємо негайно звільнити всіх посадовців з прикордонної служби, Служби безпеки України, адміністрації Президента та урядових органів, які організовували та здійснювали ці злочинні дії безпосередньо чи не виконали свої контролюючі функції з припинення цих злочинних дій, та передати відповідні матеріали до Генеральної прокуратури України.

Прийнято учасниками народного віче 24 серпня 2014 року, м.Шпола, географічний центр України.

За дорученням народного віче голова Народної ради Шполянського району Ігор ЗАЧЕПА; голова Громадської ради при Шполянській райдержадміністрації та районній раді Володимир ДЕМЧЕНКО