Пріоритети народного прокурора

Normal
0

false
false
false

RU
X-NONE
X-NONE

Минуло лише десять днів з дня призначення прокурора Шполянського району — Сергія Володимировича Кравченка, кандидатуру якого висунула на цю посаду Народна рада Шполянського району. Обласне керівництво прислухалось до пропозиції шполян, тож Шполянщина стала єдиним прикладом у кадровій політиці правоохоронних органів, коли районний прокурор отримав вотум довіри від громади, став, як кажуть,  народним. А це  неабияка відповідальність та стимул працювати.. Про основні пріоритети і цілі в роботі районної прокуратури кореспондент газети «Шполяночка+» поспілкувалася з прокурором району Сергієм КРАВЧЕНКОМ:

— Сергію Володимировичу, як триває період адаптації на новому місці роботи?

— Скажу вам, що ніякої адаптації я не потребував, оскільки вже 16 років працюю в органах прокуратури, а колектив прокуратури  Шполянського району для мене близький, бо в 2011-2012 роках я тут працював старшим прокурором. З усіма колегами ми прийшли працювати  майже  одночасно , колектив досить молодий, не більш як 2-3 роки стажу. Однак, незважаючи на молодий вік, всі спеціалісти є високопрофесійними, досвідченими, ініціативними, постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень, вивчаючи нове в законодавстві, тримають руку на пульсі.

— Які пріоритети і цілі Ви поставили з перших днів роботи?

— Найперше — це боротьба з корупцією в державних органах влади. Корупція — це основне зло, котре визначено Генеральною прокуратурою, і над цим ми працюємо в першу чергу. Друге — захист прав і інтересів громадян: прагнемо тісно співпрацювати з громадськістю шляхом проведення виїзних прийомів у населені пункти району, надання роз’яснень при зустрічах з громадами щодо актуальних питань, висвітлення результатів роботи у ЗМІ. У нас розроблений графік виїзних прийомів громадян, про які сільські голови сповіщають жителів сіл . Щопонеділка я проводжу особистий прийом громадян у прокуратурі, який триває з 10.00 до 17.00. Найголовніше завдання -  підняття довіри народу до правоохоронних органів, яке, на жаль,  за останні роки помітно знизилась.

— У якій сфері правопорушень найбільша кількість звернень громадян?

— Найбільше надходить скарг у сфері скоєння шахрайства під час придбання товарів і послуг через мережу Інтернет,  мобільний зв’язок. Хотілось би наголосити, щоб люди були обережними і не піддавалися на різні спокусливі пропозиції, бо часто можна понести серйозні втрати. Допомогти людині в цій ситуації досить складно, хоча ми застосовуємо ряд оперативних методів, щоб розслідувати справу. Також отримуємо багато звернень у сфері земельних відносин.

—   Скільки кримінальних проваджень за 10 днів Вашої роботи вже порушено?

—   Кримінальні провадження порушуються щодня. За цей час, відколи я приступив до виконання обов’язків прокурора району, їх порушено 25, з початку року — 303. Процесуальне керівництво  здійснюється працівниками прокуратури. Значна кількість з них відкрита за фактом нанесення легких тілесних ушкоджень під час бійок на ґрунті пияцтва.

—   Чи проводиться робота по запобіганню таких негативних проявів у нашому суспільстві?

—   Це завдання  дільничних інспекторів районного відділу МВС України. Підрозділам громадської безпеки надається доручення щодо посилення профілактичної роботи серед населення в частині недопущення порушення громадського порядку.

—   Як Ви оцінюєте криміногенну ситуацію в Шполянському районі?

—   У порівнянні з іншими районами її не можна назвати критичною, хоча й є недоліки, над виправленням яких ми посилено працюємо. Щотижня проводяться наради спільно з працівниками підрозділів районного відділу МВС України щодо боротьби зі злочинністю, зокрема, багато уваги приділяється боротьбі з незаконним обігом наркотиків. Це питання  найбільше турбує громадськість.

—   Чи є сьогодні сприятливою ситуація  для ефективної роботи, маю на увазі  адміністративний тиску зверху, вплив політики, залежності від  кримінальних елементів?

—   Сьогодні прокуратура є поза політикою. Ситуація в країні дозволяє виконувати наш прямий обов’язок, будь-який тиск з боку політиків, а тим більше кримінальних елементів відсутні. І хочу запевнити земляків, що прокуратура  району ніколи не піддасться ніяким стороннім впливам і на порушення законодавства і законів моралі не піде. Робитиму все, щоб виправдати довіру людей і створити надійний захист їх прав і свобод.

Розмовляла Наталія ДАВИДЕНКО