Про нове в пенсійному законодавстві

Законом України №653-VIII від 17 липня 2015 року «Про внесен­ня зміни до статті 164 Податково­го кодексу України щодо оподат­кування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб» з 1 вересня 2015 року звільняються від оподаткування пенсії:
- учасники бойових дій у період Другої світової війни (з 1 вересня 1939 року по 2 вересня 1945 року);
- інваліди війни;
- особи, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (члени сімей померлих (загиблих) військовослужбовців).
Отже, починаючи з вересня поточного року з пенсій зазна­чених категорій осіб не утриму­ватимуться ні податок на дохо­ди фізичних осіб, ні військовий збір. Таких пенсіонерів у на­шому районі за попередніми підрахунками виявилося лише 11 осіб, тобто тих, у яких роз мір пенсій перевищує 3654 гривні.

Галина ГРАМА, заступник начальника відділу з призначення та виплати пенсій управління Пенсійного фонду в Шполянському районі.

Перевірити стаж легко

Часто жителі райо­ну, зателефонувавши до пенсійної установи, за­питують про індексацію, збільшення розмірів пенсій та інше.
— Я ще працюю і хочу знати скільки вже є стажу, — телефонує до управління Пенсійного фонду шполянка Ольга ПОЛІЩУК.
— Приходьте. Ми дамо ви­писку з Вашої облікової карт­ки, — пояснює головний спеціаліст сектору веден­ня електронних реєстрів Ірина МУСЮРА. — Не забудь­те взяти з собою паспорт та номер ідентифікаційного коду. У роздрукованій виписці поба­чите свій офіційний заробіток з 2000 року по сьогодні та зарахо­ваний стаж.
— А якщо робота... неофіційна.
— В пенсійний стаж раху­ються тільки офіційні заробітки. Саме про це ми надамо вам інформацію. Врахуйте, що для зарахування місячного ста­жу потрібно мати зарплату не менше мінімального розміру і відповідно сплачений єдиний страховий внесок.