Про особливості прийнятих місцевих бюджетів на наступний рік

   Минулий тиждень на Шполянщині позначився прийняттям сесіями рад місцевих бюджетів — сільських, Шполянської ОТГ та районного.

   Які ж цифри закладені в кошториси наступного року, дізнавалася «Шполяночка+».

У розпорядженні району за мінусом двох громад — понад 308 млн

  Із утворенням двох об’єднаних територіальних громад — Шполянської та Матусівської, п’ять населених пунктів із кількістю населення, згідно із статистичними даними, 18,4 тис. та 4,1 тис. осіб виокремилися від району. А це становить 52,4%. Тому й районний бюджет на 2018 вже сформований за мінусом доходів від відокремлених територій. Обсяг його доходів прогнозується в сумі 308 млн 879,9 тис. грн. Обрахований фінансовий ресурс не дав можливості забезпечити потреби в коштах на оплату працівників бюджетних установ. Дефіцит у галузі освіти склав 4 млн 800 тис. грн., охорони здоров’я — 3млн 312 тис. грн. Отже, в наступному році не уникнути розробки заходів з проведення оптимізації шкільної мережі та реорганізації малокомплектних навчальних закладів (до 25 учнів), скорочення кількості адміністративного та обслуговуючого персоналу в школах та упорядкування мережі Шполянської ЦРЛ, в тому числі скорочення чисельності працівників та ліжок. Про це йдеться у пояснювальній записці фінансового управління Шполянської райдержадміністрації. Слід додати, що в районному бюджеті-2018 дотримано соціальну орієнтованість — 96,6% спрямовано на захищені статті. Їх обсяг збільшується у порівнянні з 2017-м роком на 10-%. Бюджет розвитку становить 9 млн.436,2 тис. грн: 1 млн.734 тис. грн — на освітянську галузь, 4 млн 388,5 тис. грн — на охорону здоров’я, 996,3 тис. грн — на соціальний захист населення, 175 тис. грн — на культуру і мистецтво,102 тис. грн —  на фізичну культуру і спорт, 100 тис. грн — редакції телерадіомовлення, 395,4 тис. грн — субвенція держбюджету на виконання програм соціально-культурного розвитку регіонів, 1 млн. 544 тис. грн — інші субвенції.   

Шполянська громада володітиме понад 112 мільйонами

  Міський голова Сергій Кравченко, коментуючи прийнятий бюджет громади-20128, зазначив, що ухвалений кошторис є стартовим. За необхідності, зміни до нього вноситимуться на наступних  засіданнях сесій міської ради. За його словами, 112 млн 796 тис. 779 грн — таким визначено загальний обсяг доходів та видатків бюджету Шполянської міської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік з урахуванням трансфертів із державного бюджету. Обсяг власних доходів та видатків визначений у сумі понад 59 мільйонів. Це на 24 мільйони або на 59,2 % більше від надходжень 2017 року.

  — Бюджет міської громади збалансований і охоплює фінансування різних галузей господарства міської громади. Вперше за багато років, міський бюджет-2018 можна назвати соціальним: враховано фінансування усіх соціальних програм, прийнятих раніше, у тому числі — матеріальну підтримку пільгових категорій населення, надання пільг для учасників АТО, які є мешканцями об’єднаної громади. Окрім того, вперше з 2018 року харчування учнів 1-4 класів повністю оплачуватиме міський бюджет, — додає Сергій Кравченко.

  Так, передбачено понад 16 млн грн на утримання закладів дошкільної освіти, 42,5 млн грн — на утримання та розвиток шкіл. Понад 2,5 млн. грн. планується спрямувати на позашкільну освіту, майже 1,5 млн грн — на міжшкільний навчально-виробничий комбінат, понад мільйон — на дитячо-юнацьку спортивну школу. Утримання Шполянської дитячої школи мистецтв обійдеться в понад 3 млн грн, на розвиток і утримання міського та двох сільських будинків культури заклали в бюджет понад 900 тис. грн., на утримання бібліотечної системи — 119,5 тис грн. На підтримку міського парку дитячого дозвілля виділили понад 550 тис. грн, на КП «Муніципальна інспекція» — близько 500 тис. грн, на підтримку територіального центру — близько мільйона гривень. 

  На 2018 рік заплановано левову частину коштів спрямувати на галузь медицини: понад 18 млн грн — на утримання Шполянського центру первинної медико-санітарної допомоги, 200 тис. грн. субвенції міського бюджету спрямувати районному бюджету на вторинну медицину (ЦРЛ).

  Понад один мільйон виділено на підтримку соціально-незахищених верств населення, учасників АТО та їх сімей. Сюди також входить матеріальна допомога на перевезення громадян пільгових категорій у громадському транспорті, допомога учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, на призовну дільницю, підтримка місцевих організацій з вадами зору та слуху, субвенція на перший квартал Матусівській спортивній школі. На утримання комунальних підприємств виділено понад 3 млн грн.

Процес передачі установ та майна завершився

  На останній сесії міськради депутати остаточно надали згоду прийняти у комунальну власність Шполянської ОТГ бюджетних установ-закладів загальної середньої освіти та їх цілісних майнових комплексів, внесли зміни до Порядку призначення на посаду керівників дошкільних навчальних закладів Шполянської міської ОТГ. Надали згоду на прийняття у комунальну власність громади бюджетних установ — закладів позашкільної освіти (до переліку ввійшли: Будинок школярів, станція юних натуралістів, станція юних техніків, дитячо-юнацька спортивна школа), схвалили прийняття у комунальну власність Шполянську дитячу школу мистецтв.

  Депутати ж районної ради на засіданні позачергової сесії 21 грудня затвердили Акти приймання-передачі майна бібліотечних установ та цілісного майнового комплексу Шполянського МНВК.

Наталія ДАВИДЕНКО