Про що учасники АТО говорили з міським головою?

20 січня міський голова Шполи Сергій Кравченко провів засідання «круглого столу» з активістами районної громадської організації Спілки воїнів АТО.

Тема зустрічі стосувалася проблем соціального захисту демобілізованих солдат і тих, хто нині перебуває у зоні бойових дій.

Обговорено питання створення єдиної бази всіх учасників АТО з інформацією про проблеми та потреби демобілізованих воїнів.

Як розповів консультант з питань комунального забезпечення воїнів АТО та їхніх сімей на території м. Шпола Сергій Кепша, нині у міській раді діє база соціальних паспортів потреб демобілізованих учасників АТО з числа жителів Шполи, її дані систематично поновлюються, змінюються. Точність інформації встановлюється за допомогою співпраці з райвійськкоматом, адже не кожен учасник АТО звертається до міської ради зі своїми проблемами.

Сергій Коваль, учасник бойових дій у зоні АТО, запропонував розширити дані соціальних паспортів шполян, вносячи детальну інформацію про членів сім’ї демобілізованих. Міський голова звернувся до гостей із зустрічною пропозицією — додати до даних соціального паспорту ті необхідні документи, які б спростили і полегшили процес оформлення матеріальної допомоги тим, хто її потребує. Сергій Володимирович додав, що розмір матеріальної допомоги, в порівнянні з минулим роком, зросла вдвічі. І кожен, хто звернеться із заявою до міської ради, гарантовано отримає 1 тис. грн.

— Однак, за невідкладної потреби коштів на лікування — сума грошової допомоги може бути й більшою, в залежності від діагнозу, складності та перебігу хвороби, — наголосив міський голова.

Сергій Кепша порушив також питання безкоштовного забезпечення учасників АТО дровами. Нині 9 сімей скористались такою можливістю, звернувшись до міської ради із заявами. Він довів до відома присутніх і про можливість отримати дрова твердої породи, які у Шполянському лісництві для учасників бойових дій реалізуються за пільговою ціною.

Наступна проблема, яку озвучив голова Спілки воїнів АТО Віктор Савчук та його заступник Олег Слободяник, стосувалась забезпечення житлом тих, хто повернувся із зони бойових дій. Микола Джурилюк, учасник бойових дій, порушив питання про пільгові кредити на житло.

Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Віталій Плетінь поінформував присутніх про кількість демобілізованих, які перебувають на обліку для першочергового забезпечення житлом і обґрунтовано роз’яснив про непросту ситуацію в місті, пов’язану із відсутністю будівництва нових будинків. А питання створення програми щодо одержання позики на реконструкцію або капітальний ремонт житла сьогодні залишається відкритим і підлягає додатковому вивченню.

— На жаль, не все так просто і з наданням вільних земельних ділянок в межах міста Шполи для тих, хто має наміри будувати житло, — наголосив Віталій Плетінь. — Адже нині Держгеокадастром повернуто на доопрацювання проект землеустрою щодо встановлення меж міста, а без нього просто недоцільно розробляти відповідні матеріали і документи, які необхідні для наступної передачі вільних земельних ділянок у власність.

Ще одну проблему озвучив учасник АТО Андрій Гончаренко, якому нещодавно відмовили у працевлаштуванні на заводі «Оріон». Не одного демобілізованого турбує той факт, що більшість АТОвців перебувають на обліку в центрі зайнятості та існує велика проблема із пошуком роботи.

— Я особисто з’ясую обставини випадку відмови у наданні робочого місця тим, хто повернувся із зони АТО, а присутнім повідомляю, що міською радою на адреси приватних підприємців будуть розіслані листи з проханням першочергового забезпечення робочими місцями учасників бойових дій. Крім того, зобов’яжу потенційних роботодавців сповіщати про нові вакансії на їх підприємствах чи установах, — запевнив Сергій Кравченко.

Щодо зведення пам’ятного знака учасникам АТО у Шполі учасники засідання вирішили до детального обговорення повернутися найближчим часом у ширшому кількісному складі.

Тетяна ГЕРУС,
керуюча справами
Шполянської міської ради