Прокуратура обвинувачує жителя Шполянщини у самовільному зайнятті особливо цінних земель

Смілянською місцевою прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт за фактом самовільного зайняття земельної ділянки.

Установлено, що мешканець одного з сіл Шполянського району у порушення вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про охорону культурної спадщини» навесні 2019 року, не маючи правових підстав для використання земельної ділянки, діючи умисно, обробив та засіяв землю, площею понад 6 га, на якій розташовані пам’ятки археології, та яка відповідно до статті 150 Земельного Кодексу України відноситься до особливо цінних земель, чим спричинив шкоду охоронюваним законом інтересам держави.

Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 2 ст. 197-1 КК України, а саме — самовільне зайняття особливо цінних земель.

Наразі триває судовий розгляд.

За вчинене Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність у вигляді обмеження волі до 4 років, позбавлення волі до 2 років.

Нагадаємо, нещодавно в сільській раді Матусівської ОТГ Прокуратурою та Управлінням стратегічних розслідувань Нацполіції проводилися обшуки на підставі відкритого кримінального провадження. Як стало відомо, провадження було відкрито за фактом ряду порушень у користуванні землі, яка належить Матусівській громаді. Простою мовою, правоохоронці встановили, що землю “самозахопили” невідомі підприємці та користувалися нею з відома чи без сільської ради Матусова.