Рада позбавила Януковича звання президента

Верховна Рада підтримала законопроект «Про позбавлення Віктора Януковича звання президента України». За відповідне рішення за основу і в цілому проголосували 281 депутат.

Авторами законопроекту стали: лідери фракцій ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко і Радикальної партії Олег Ляшко, а також заступник фракції «Народний Фронт» Андрій Тетерук і депутат від РП Сергій Скуратовський.

«За це рішення треба голосувати, але одночасно треба доставити його в Україну. А для цього ми маємо змусити керівників правоохоронних органів провести таку роботу. Україна досі не попросила Росію видати цього злочинця. Треба позбавити не лише звання, але й грошей і свободи», – зазначив Єгор Соболєв з «Самопомочі».

Президентське звання зазвичай залишається за особою на все життя, якщо тільки президент не був усунений з посади в порядку імпічменту.

Янукович втік з Києва в ніч на 22 лютого 2014 року і невдовзі остаточно залишив Україну. У той же день Рада позбавила його президентських повноважень і призначила в.о. президента Олександра Турчинова. Разом з тим, Янукович у своїх заявах продовжує говорити, що є легітимним президентом України, оскільки в країні, за його словами, відбулося військове захоплення влади.

Віктор Янукович – фігурант щонайменше шести кримінальних справ, зокрема його підозрюють у причетності до масових убивств мітингувальників під час Євромайдану. Януковича, який наразі перебуває в Росії, також розшукує Інтерпол.