Районна рада прийняла рішення

  Під час засідання позачергової сесії Шполянської районної ради, яка відбулася 15 грудня, депутати розглянули 18 питань різного характеру.

Серед них — ряд суспільно важливих. 

Затвердили акти приймання-передачі об’єктів Шплянській ОТГ

   Нарешті інвентаризація навчальних закладів перед передачею їх у комунальну власність Шполянської громади завершилася. Правда, із запізненням майже у півтора місяці. Однак, попри всі протистояння гілок влади, Акти приймання-передачі цілісних майнових комплексів, розташованих на території Шполянської ОТГ, з комунальної власності районної ради у комунальну власність міської ради підготовлені та затверджені сесією райради. Йдеться про чотири міські школи, Скотарівський та Кримківський НВК, базу колишньої міської школи №4. Однак акти щодо передачі навчально-виробничого комбінату не були винесені на затвердження. Очевидно, спірний об’єкт продовжує перебувати в зоні якихось незрозумілих торгів. На цьому засіданні депутати надали дозвіл на перереєстрацію транспортних засобів в органах МРЕВ для передачі з МНВК на баланс групи з централізованого господарського обслуговування: УАЗ 3152-01 та ГАЗ 53. Отже, мабуть, в РДА вдалося відстояти те, чого так не хотіли випускати зі своїх рук.

   Затверджено також акти приймання-передачі цілісних майнових комплексів позашкільних закладів, розташованих на території Шполянської громади (Будинку школяра, Станції юних техніків, Станції юних натуралістів, Шполянської ДЮСШ, необоротних активів, матеріальних цінностей, запасів та активів на відповідальному зберіганні стадіону «Колос», Шполянської школи мистецтв).

«Матеріалку» контрактникам надаватимуть і в наступному році

   Як відомо, у 2017 році діяла районна цільова Програма підтримки військовослужбовців, зарахованих для проходження служби в Збройних силах України за контрактом, та їх сімей. У рамках її виконання військовослужбовці-контрактники отримували одноразову матеріальну допомогу в сумі 10 тис. грн. за рахунок районного та місцевих бюджетів. Депутати районної ради затвердили таку ж програму і на 2018 рік.

   — Поки що передбачаємо суму одноразової допомоги у 10 тис. грн. Впродовж року ми проаналізуємо бюджетні можливості для того, щоб збільшити розмір виплат нашим захисникам, — пояснив голова районної ради Олександри Кузуб.

Місцеве телерадіомовлення хочуть перевести на «цифру»

   Депутати затвердили нс наступний рік програму фінансової підтримки редакції Шполянського телебачення і радіомовлення на 2018 рік. Орієнтований обсяг видатків, необхідних для виконання Програми — 707 тис. грн. Серед них — проведення капітального ремонту приміщення, що дозволить у подальшому економити на енергоносіях та забезпечити естетичний вигляд будівлі, що знаходиться в центрі міста. Як повідомила на засіданні сесії директор установи Наталія Задорожня, нині триває пошук можливостей переходу на сучасну цифрову систему виходу в ефір, а це дуже дорога модернізація.

   Протягом 2017 року Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення планував розбудову національної цифрової мережі з одночасною видачею державному оператору ліцензії провайдера (оператора) цифрової багатоканальної телемережі. Згідно з іншим рішенням уряду, до 30 червня 2017 року в Україні мало бути вимкнено аналогове телевізійне мовлення. Але Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, схвалила проект постанови Кабінету міністрів про продовження використання технології аналогового ефірного телебачення до 2018 року. Про це сказано в повідомленні на сайті НКРЗІ. У Нацтелерадіо заявили, що країна не готова до переходу на цифрове телебачення через неповне покриття і відсутність повного забезпечення малозабезпечених верств населення передавачами.

Запроваджується система «Електронна лікарня»

   Зміни до Програми інформатизації сфери охорони здоров’я району на 2016-2020 роки, затверджені сесією райради, полягають у виділенні коштів у сумі 199 тис. грн. на закупівлю комп’ютерної техніки та ліцензійного програмного забезпечення до неї з урахуванням техніки в закладі відповілдн6их параметрів. Комп’ютери потрібні для впровадження програми «Електронна лікарня» (Е-лікарня).

   Для чого це передусім впроваджується? Як пояснюють реформатори сфери охорони здоров’я, усі наші картки лікарняні знаходяться у  архівах. Тобто перш ніж попасти до лікаря , завжди необхідно взяти картку. Відтепер створюватимуть базу, в якій буде список лікарів, звичайно групованих за фахом, локацією і іншими критеріями, також буде та сама електронна картка кожного пацієнта. Пошук пацієнта можна зробити за багатьма критеріями, починаючи від імені, дати народження, закінчуючи наприклад номером телефону чи електронною скринькою. В цій картці завжди буде опис, хто хворів, на що хворів та коли хворів. А також який лікар і коли виписав відповідний рецепт.

Інвентаризація виявила… неправильну адресу школи!

   Якби не створення громади, то й далі жили б за некоректною адресою. Таку невідповідність у міській школі №5 виявили під час проведення інвентаризації перед тим, як передати установу і цілісний майновий комплекс із комунальної власності районної ради до Шполянської ОТГ. З’ясувалося, що юридична адреса цього навчального закладу не вул. Слобідська, 145, а Олександра Кунця, 80. Ці зміни депутати внесли до Статуту школи з метою впорядкування адресного господарства та ідентифікації об’єктів нерухомості, реєстрації статуту закладу середньої освіти та внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Збільшено вартість харчування в закладах освіти

   Вартість харчування в загальноосвітніх навчальних закладах району на 2018 рік збільшено. За це одноголосно проголосували депутати районної ради з метою забезпечення повноцінним харчуванням учнів та дошкільнят. Відтак, вартість харчування однієї дитини на день у сільських навчально-виховних закладах збільшено з 11 до 14 грн., у дошкільних підрозділах сільських навчально-виховних закладів — з 22 до 26 грн.

Премія імені Олекси Влизька вийшла на всеукраїнську арену

   Підтримавши ініціативу завідувача кафедри української літератури і компарамістики Черкаського національного університету імені Б.Хмельницького  Володимира Поліщука, який входить до складу конкурсної комісії з присудження літературної премії імені Олекси Влизька, депутати затвердили ряд змін до положення про премію. Зміни полягають передусім у її назві — відтепер зникає прикметник «районна», що дає змогу зайняти рівень всеукраїнського значення. До мети додано і таке визначення: «для відзначення кращих високохудожніх творів, сповнених життєрадості й духу новаторства, спрямована на розвиток духовності, побудову незалежної, демократичної України».

  Як повідомив на сесії начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Анатолій Лозовий, на даний час уже подано 6 заяв з усієї України на участь у конкурсі-2018.

Заправки біля жилого масиву не буде

   На вимогу мешканців квартир по Мар’янівській у Шполі депутати відмінили своє рішення на листопадовій сесії надати дозвіл ТОВ «ВІН-ГАЗ» укладати договір оренди приміщення для його реконструкції під заправку. Про це «Шполяночка+» повідомляла у попередніх номерах. Як повідомив голова депутатської комісії з питань комунальної власності Павло Мальчик, враховуючи звернення громадян, визнано слушним їх занепокоєння та вирішено повністю задовольнити прохання.  

Наталія СТОРЧАК