Районний військовий комісар Олександр ТИХОНОВ: «Я не дозволю нікому паплюжити честь і гідність наших бійців-патріотів»

В Україні триває шоста хвиля часткової мобілізації, викликана значним напруженням ситуації на Донбасі і яка триватиме 60 днів. Як повідомляє Міноборони, під хвилю у рівних пропорціях потраплять як військовозобов’язані, які мають досвід військової служби, так і ті, хто раніше не служив. Про те, як проходить шоста хвиля мобілізації на Шполянщині йдеться в інтерв’ю кореспондента «Шполяночки+» з районним військовим комісаром Олександром ТІХОНОВИМ:

—    Олександре Івановичу, які особливості цієї хвилі, скільки призовників на цей раз підуть захищати Україну?

—    Цифр я не можу оприлюднювати, це заборонено. А передусім ця хвиля є складною у зв’язку з тим, що багато вже людей пройшло через мобілізацію і деякі підприємства, враховуючи складну економічну ситуацію в державі, не можуть відпускати своїх працівників, щоб не нашкодити виробничим процесам. Але для цього існує встановлений перелік посад, які підлягають бронюванню: це в першу чергу механізатори та люди інших професій у сільському господарстві, де розпочато найінтенсивніші сезонні роботи. Нині ми призиваємо осіб від 20 до 60 років, придатних для несення служби в ЗСУ. У першу чергу, за установчими документами, ми призиваємо добровольців та безробітних громадян, які мають професії, що не підлягають бронюванню.

—    Які військові спеціальності найбільше затребувані?

—    Як і під час попередніх мобілізацій незмінно актуальні розвідники, танкісти, артилеристи, механіки-водії, водії, сапери та зв’язківці. Існує встановлений порядок для таких добровольців, котрі не служили в ЗСУ і є придатними за станом здоров’я.

—    А чому є випадки, коли мобілізують чоловіків, у яких троє і більше дітей?

—    Справа в тому, що ці чоловіки з отриманням повістки не відмовились від мобілізації, але якщо б вони вирішили не призиватися, то в них були б усі законні підстави для відмови. Вони ж на будь-якому етапі служби можуть повернутися додому і не нести за це покарання. В кого є законі підстави, військкомат насильно нікого не мобілізує.

—    Як приймаються рішення по відстрочкам?

—    Раніше про відстрочку приймав рішення військовий комісар одноосібно, опираючись на законодавство. Тепер правила змінилися — це рішення виносить призовна комісія при райдержадміністрації. Людина пише заяву у військкомат, який її направляє на розгляд вказаної комісії. Її засідання відбуваються в залежності від кількості поданих заяв.

Але хочу звернути особливу увагу громадян, які ухиляються від мобілізації — не беруть повістки, не з’являються в райвійськкомат. Вони рано чи пізно понесуть відповідальність. Списки таких порушників на розшук через РВ УВМС будуть занесені в спеціальну базу, яка стане на перепоні багатьох життєвих планах цих людей. Їх матиме право зупинити і арештувати ДАІ, якщо такий громадянин їхатиме на власному транспорті. Вони не зможуть користуватися послугами банків, виникнуть проблеми в стосунках з податковою, Пенсійним фондом, комунальними службами тощо. Слід подумати, чи варто ухилятися від свого обов’язку перед державою.

Чи тримаєте зв'язок з демобілізованими?

—    Це мій посадовий, і громадський обов’язок. При військкоматі діє соціальна служба, функції якої направлені на надання допомоги учаснику АТО у підготовці необхідних документів для оформлення статусу учасника бойових дій, допомагаємо з реабілітацією, кому вона потрібна. Головне — допомога у працевлаштуванні, адже тоді людина вливається в колектив, відволікається від пережитого, усвідомлює, що потрібна суспільству.

—    Нещодавно в райвійськкоматі вибухнув скандал. Подейкують, що Вам погрожували місцеві депутати. Як Ви прокоментуєте цей інцидент?

—    Справді, днями нашу установу відвідали два депутати — районної та міської рад, які в непристойній формі з’ясовували обставини однієї надісланої повістки. Справа в тому, що одному з представників місцевої так званої «еліти» надійшла повістка. На свій захист він і підключив вказаних осіб,

які в брутальній формі влаштували бунт-шоу, чим здивували наших працівників. Потім людина, котра отримала повістку, все ж вибачилася і ми змогли в спокійній атмосфері розібратися в ситуації, прийняти всі документи, які дають підстави не призивати цього добродія. Але роль у цьому скандалі депутата посадовця з райради залишається більш ніж незрозумілою для мене. Склалось враження, що ця людина прагне заблокувати шосту хвилю мобілізації. А може це такий піар-хід, але він його не прикрашає. Тим більше в час, коли наші патріоти боронять нашу державу ціною власного життя! Якщо ще раз таке повториться, то я буду змушений звернутися до органів СБУ, які зроблять відповідні висновки.

Шполянський районний військовий комісар, учасник АТО, начальник штабу окремого 14-го мотопіходного батальйону Олександр Тіхонов подібні курйози в своїй діяльності сприймає спокійно і завжди знає, що благі справи не оминають око лукавого. Пройшовши службу на фронтах Афганістану, війну на Донбасі, своїм обов’язком вбачає перемогти найгроміздкішого ворога українського народу — внутрішнього: підступного, жадібного до грошей і влади, нещадного, , що роз’їдає нашу державу.

Олександр Іванович очолює Черкаську обласну спілку воїнів АТО під назвою «Черкащани», разом з тим є головою Ради організацій учасників АТО районів Черкаської області, весь свій час приділяє захисту прав та інтересів українських воїнів. На даний час він клопочеться, щоб на базі обласного госпіталю для ветеранів війни облаштували цілий поверх для проходження реабілітації демобілізованих учасників АТО. Про це вже є домовленості з головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком. Наполягає на впровадженні програми будівництва житла для наших захисників, які його потребують. Не забуває піклуватися і про ветеранів Афганістану, які теж входять до кола його побратимів. Вважає, що не можна допустити, щоб їх інтереси і права відійшли на другий план, адже багато з них знову гідно виконали свій обов’язок — стали учасниками АТО. «Я не дозволю нікому спаплюжити честь і гідність наших бійців-патріотів», — каже Олександр Тіхонов, в якого ніколи слова не розходяться з ділом.

Розмову вела Наталія СТОРЧАК

ЗАПРОШУЄМО НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ

Впродовж календарного року проводиться набір бажаючих громадян на службу у Збройні сили України за контрактом у будь-яку військову частину, що знаходиться на території України. Вікова категорія бажаючих від 18 до 40 років. Служба в лавах збройних сил не обов'язкова. За детальною інформацією звертатися у Шполянський районний військовий комісаріат на адресу м. Шпола, вул. Леніна, 31, кабінет №1 або телефоном №5-66-10.
Шполянський райвійськкомат.