Реформа для людей

       У 2015 році Президент України Петро Порошенко ініціював реформу децентралізації влади.

Важливість реформи має колосальне значення, адже дасть право мешканцям міст, сіл, селищ самостійно вирішувати питання життєдіяльності своєї громади, направляти кошти на ті напрямки, які вони самі вважають першочерговими.

Це й покращення матеріального стану медичних та освітянських закладів, поліпшення системи ЖКГ, будівництво нових та ремонт зруйнованих доріг та багато іншого.

     На Шполянщині перспективність цієї реформи зрозуміли давно. Міський голова міста Шпола Сергій Кравченко, особисто об’їздив села навколо Шполи, пропонуючи об’єднатись в одну територіальну громаду, пояснюючи перспективи такого обєднання та розяснюючи суть реформи, яку на той час вже активно почали впроваджувати у всій Україні.  

       Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман особисто відзначив роботу міського голови Шполи, зазначивши, що Шпола – це приклад територіальної громади, яка у 2016 році (порівняно з 2015 роком) змогла наростити бюджет до 154%, і ці гроші були витрачені, у тому числі на капітальний та поточний ремонт доріг. Це насамперед свідчить, наскільки велику увагу Президент та Уряд України приділяють успішній реалізації цієї реформи.

     Але, на місцях не завжди вірно розуміють задуми, оскільки містечкові інтереси ніяк не збігаються з інтересами держави. Адже держава і її центральні інститути далеко, а меркантильні інтереси ось вони, поруч, і треба якнайшвидше їх вирішувати допоки всі напрацьовані схеми не зруйнувались. Гляди ніхто у Києві і не побачить та не зверне увагу.

     Ось і виходить, що поки одні щиро вболівають за інтереси держави і громади інші, в цей же час, у тому числі і представники райдержадміністрації відсижуються мовчки. А «посильні» РДА, а саме так називали представників громадської ради при Шполянській РДА взагалі активно противились впровадженню Президентської реформи. Збираючи людей, лякали страшилками про децентралізацію, мовляв, селяни втратять все і не отримають нічого.

     Але, як кажуть, якщо не можеш процес попередити, треба його очолити! Саме так виглядало рішення голови місцевої райдержадміністрації Володимира Потапенка балотуватись на голову Шполянської територіальної громади та викликало у людей чимало запитань. Чому з приходом виборів, голова РДА так різко змінив свою позицію? Чому вирішив проміняти крісло голови райдержадміністрації на посаду голови територіальної громади? Чи не керує ним банальне побоювання втратити владне крісло, а відповідно і можливості просувати свої інтереси та інтереси своїх бізнеспартнерів користуючись владними повноваженнями?