Регіони вводять режим НС через відсутність газу

Ряд регіонів України б’є на сполох через відсутність газу: деякі області оголосили надзвичайну ситуацію через відсутність газу для опалення комунальних та бюджетних установ. Про це йдеться в прес-службі різних ОДА.

Зокрема, прес-служба Закарпатської ОДА за підсумками позапланового засідання регіональної комісії з питань ТЕБ ​​та НС 11 жовтня інформує про рішення визнати ситуацію, що склалася у зв’язку з відсутністю поставок природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021/2022 років, надзвичайною і класифікувати її як надзвичайну ситуацію техногенного характеру державного рівня.

В ОДА пояснюють, що наразі постачальники газу масово відмовляються підписувати потрібні договори і говорять про різке підвищення ціни з огляду на аналогічну ситуацію на ринку ЄС.

«Можливим варіантом виходу з кризової ситуації може стати введення гарантованого постачальника природного газу за індивідуальними договорами для задоволення потреб бюджетних установ та організацій області на опалювальний період 2021-2022 років», – наголошується в повідомленні.