Різдвяні зустрічі стали яскравими подіями зими

4 січня у сесійній залі міської ради відбувся новорічний святковий концерт для учасників АТО та їх сімей.

Захисникам України і їхнім родинам подарували тепло та затишок напередодні Різдва два мистецькі колективи — народний вокально-інструментальний ансамбль «Шанс» міського будинку культури та ансамбль «Сузір’я» будинку школярів.

Захід організували консультант із питань комунального забезпечення воїнів АТО та їх сімей центру безоплатної первинної правової допомоги та з питань координації волонтерського руху на території м. Шпола Сергій Кепша, працівники виконкому міськради та міський будинок культури.

Як повідомив Сергій Кепша, завдяки зібраним коштам від благодійних концертів, які протягом тривалого часу надавав гурт «Шанс» на Черкащині, з’явилась можливість придбати подарункові набори для всіх дітей демобілізованих військовослужбовців чи тих, хто нині перебуває у зоні бойових дій на сході України.

Участь у концертній програмі взяли й очільник міста Сергій Кравченко, районний військовий комісар Олександр Тіхонов, голова і заступник РО спілки учасників АТО Віктор Савчук і Олег Слободяник, 32 демобілізованих бійці з родинами та інші.

Міський голова нагородив грамотами за активну участь у проведенні концертів на окупованій території для учасників бойових дій у зоні АТО мистецькі колективи ВІА «Шанс» міського будинку культури (керівник — Юрій Присяжний) та «Сузір’я» будинку школярів (керівник — Оксана Присяжна).

— Ми цікаво провели вільний час у колі своїх родин, отримали приємні враження від виконаних музичних композицій, побачили своїх бойових побратимів і поспілкувалися один з одним, — поділився враженнями голова районної організації спілки учасників АТО Віктор Савчук.

Також у цей день без подарунків не залишились і діти демобілізованих учасників АТО, які, на жаль, пішли з життя за трагічних обставин вже на мирній території.

І ожила новорічна казка у міському будинку культури

Наступного дня вперше за багато років у Шполянському міському будинку культури пройшло новорічне свято для малечі. На захід зійшлися до півсотні малят з різних куточків Шполи. Зимову казку для дітей організували працівники міського будинку культури за підтримки Шполянської міської ради та спонсорів.

— Щиро вдячна міській владі, організаторам і всім, хто подбав про святковий настрій наших діточок чи онуків у зимові свята,— висловилась бабуся учениці міської школи №2 Вікторії Турчак. — Приємно, що нарешті у місті згадали про всіх дітей, не дивлячись на те, чи належать вони до пільгових категорій.

Крім того, бабуся Вікторії додала, що іноді бувають неприємні випадки, коли не знаєш як пояснити своїй онуці, чому на новорічних ранках подарунки отримують лише діти з малозабезпечених сімей, діти-сироти, а всі інші ніби залишаються осторонь.

А от як проходила підготовка до проведення свята, поділилась директор міського будинку культури Леся Осадчук. Вона розповіла, як працівники підбирали сценічні костюми, готували сценарій, словом хвилювались усі. І в результаті отримали від проведеного свята велике задоволення. «Ідеальне свято для шполянських дітей» — нині цей вислів став незмінним девізом для Шполянського міського будинку культури.

Наталія ПОЛТАВЕЦЬ.