РОЗПОЧАЛАСЯ НОВА ХВИЛЯ МОБІЛІЗАЦІЇ

Нова хвиля мобілізації в Україні розпочалася 20 січня 2015 року, в її ході планується призвати на службу близько 50 тис. чоловік Як заявляє речник Міністерства оборони Вікторія Кушнір, під мобілізацію потрапляють як військовослужбовці запасу, так і солдати-строковики.

«Розпочалася мобілізація з 20 січня... До мобілізації залучатимуться офіцери і військові фахівці запасу. Вони пройдуть обов’язкову під-готовку на базах навчальних центрів Збройних сил України. Навчання триватимуть 25 днів. Потім вони пройдуть бойове злагодження у складі підрозділів», — розповіла В. Кушнір на брифінгу в Києві. За її словами, всього в ході мобілізації буде призвано близько 50 тис. громадян України. Серед них — як військовослужбовці запасу, офіцери, так і солдати-строковики.

На питання, чи будуть мобілізовані солдати строкової служби відправлені для виконання завдань в зону проведення антитерористичної операції на сході України, В. Кушнір відповіла: «Солдати-строковики проходитимуть дуже грунтовну первинну підготовку, потім проходитиме злагодження всіх цих підрозділів разом, і лише після цього буде вирішено питання, де саме вони нестимуть службу».

Як повідомляється на сайті Міністерства оборони України, під час зустрічі з представниками іноземних ЗМІ керівник відомства Степан Полторак розповів, що мобілізація відбуватиметься, в тому числі, з метою ротації особового складу, який несе службу вже тривалий час. «Мобілізація потрібна, насамперед, для створення міцного резерву, по-друге — для заміни особового складу, який вже тривалий час несе службу. Нова хвиля мобілізації відбуватиметься з урахуванням минулого досвіду, щоб уникнути попередніх прорахунків і помилок. Тільки після закінчення навчання, забезпечення оснащенням, зброєю, технікою і амуніцією мобілізовані будуть відправлені для виконання завдань», — підкреслив він.