Розпочався Страсний тиждень

Страсний тиждень (Страсна седмиця) – останні сім днів, які завершують Великий піст, що передує Світлому святу Христового Воскресіння. Всі без винятку дні цього тижня називаються Великими, щоб віруючі зрозуміли їх особливу значущість і згадали всі земні страждання Ісуса.

Що потрібно робити в Страсний тиждень по днях

Кожен із днів Страсного тижня має своє значення.

Страсний понеділок. Слід починати приготування до Великодня. У понеділок прийнято мити будинок зовні, білити його чи фарбувати, мити вікна і прибирати у дворах. День суворого посту.

Страсний вівторок. До сходу сонця потрібно зробити спеціальне молоко з зерна конопель та льону і напоїти ним усіх тварин. Виконувати цей обряд слід тільки жінкам.

Страсна середа. День, коли поминали всіх померлих родичів. На столі обов’язково повинні стояти 12 пісних страв. Також слід покласти на дах брусок мила і сіль. Це мило слід використовувати на Чистий четвер, а сіль зберігати в будинку цілий рік. Вона є сильним оберегом від пристріту.

Чистий четвер. Великий Чистий четвер починає свою історію від часів раннього християнства і пов’язаний із Таємною Вечерею (одна з найбільш вагомих подій Євангелія, яка передувала розп’яттю Ісуса Христа). У четвер Ісус зібрав разом усіх своїх учнів і сам омив їм ноги. У такий спосіб він продемонстрував, наскільки безмежним має бути смиренство справжнього християнина.

У зв’язку з цим суть Чистого четверга 2018 — продемонструвати, наскільки християнин готовий бути терплячим, щирим, співчутливим до всіх оточуючих його людей.

Чистий четвер для кожного християнина — це символ цілковитого фізичного і духовного очищення. Слід обов’язково відвідати храм у цей важливий день, причаститись і сповідатись у всіх своїх гріхах.

Четвер є великим православним святом. В цей день до сходу сонця кожен член сім’ї повинен обов’язково скупатися, щоб зберегти молодість і здоров’я. Воду після купання потрібно вилити під дерева або віддати домашнім тваринам. У цей день прийнято займатися прибиранням будинку і двору, пранням і купівлею продуктів на Великдень. Жінки в цей день займаються приготуванням святкових страв на Великдень.

Страсна п'ятниця. Згідно з християнським віровченням — день розп'яття Христа. Для віруючих це найскорботніший день Страсного (Великого) тижня, за два дні перед Великоднем. Християни присвячують цей день згадці про страждання, смерть Ісуса Христа на хресті, зняття Його з хреста та поховання.

Велика П'ятниця — день суворого посту. Існує традиція не їсти у Велику п'ятницю до закінчення чину виносу плащаниці, а потім вживати лише хліб та воду. Також цього дня потрібно уникати веселощів та різних розваг.

Хто в Страсну п'ятницю сміється, той весь рік плакатиме, – каже народна приказка.

У цей день не можна виконувати хатню роботу: ні шити, ні різати, ні прибирати. Не можна працювати і на землі. Українці вірили, що якщо посіяти чи посадити щось в цей день, то врожаю не буде.

Страсна субота. Є останнім днем перед Великоднем. В цей день жінки намагаються завершити всі приготування до Великодня. Тому вони фарбують яйця, готують рибні та м’ясні страви. З суботи на неділю спати забороняється. Цієї ночі слід йти до церкви, щоб вранці посвятити паски і яйця.