Рятувальники гасили пожежу в кінотеатрі

27 березня на площі Героїв Майдану у Шполі працював чи не весь склад рятувальної служби. На перший погляд перехожих відбувалася ліквідація наслідків надзвичайної ситуації. Але, як з’ясувалося, проводилися планові тактико-спеціальні навчання.

          Об‘єктом було обрано приміщення кінотеатру «Космос». Як повідомляють у Головному управлінні ДСНС України в Черкаській області, серед завдань, що стояли перед рятувальниками та адміністрацією об’єкту під час цього кінотренінгу, були як традиційні, на кшталт відпрацювання спільних з адміністрацією дій, так і суто специфічні, такі як перевірка зв’язку та оповіщення, а також відпрацювання рятувальними розрахунками спеціальних схем пожежогасіння та комбінованих варіантів водопостачання.

За словами керівника навчань, начальника Шполянського відділу Управління ДСНС Олександра Пластуна, останніми роками кількість пожеж у різноманітних розважальних закладах в усьому світі лише збільшується. Були випадки таких пожеж і в Україні.

- Причиною може стати, як людський фактор так і технічна недосконалість обладнання чи електрогосподарства. Саме тому ми намагаємося бути максимально готовими до дій на випадок такої загрози. Єдина можливість для цього, постійні тренування. Приємно, що надзвичайно відповідально до спільних навчань поставилась і адміністрація об’єкту, яка взяла у них активну участь і інші аварійні та екстрені служби міста, —  зазначив Олександр Анатолійович.

Крім особового складу 17-ї Державної пожежно-рятувальної частини, до навчань у відповідності до районного плану сил та засобів були залучені також добровольці пожежної команди ДП «Шполянський елеватор», а також аварійні бригади від газового господарства, місцевих РЕМ, та працівники  швидкої медичної допомоги і поліції.

Юрій ГЛАДЕНКО