Селам пропонують новий формат відносин з орендарями

У попередньому номері ми вже повідомляли, що наприкінці квітня завершився юридичний процес купівлі-продажу корпоративних прав аграрного підприємства ТОВ «Шпола-Агро Індустрі» Групою компаній «ЛНЗ». На загальних зборах сіл Василькова, Мар’янівки та Сигнаївки, які проходили на минулому тижні, керівники ГК «ЛНЗ» в особі голови наглядової ради Дмитра Кравченка та директора Лебединського насіннєвого заводу Анатолія Ткаченка поінформували селян про діяльність корпорації та поспілкувались з людьми щодо подальшої співпраці.

У Сигнаївці, зокрема, селяни поділилися із новими орендарями земель наболілими проблемами, які систематично виникали із попереднім орендарем, та отримали усні гарантії про абсолютно новий формат взаємовідносин з пайовиками.

— Ми багато років практикуємо співпрацю із власниками паїв та громадами на взаємовигідній основі, максимально відповідаючи інтересам людей. Ми самі зацікавлені працювати з пайовиками так, аби вони були задоволені, — сказав Дмитро Кравченко.

Найбільше цікавило людей питання розміру орендної плати. Пайовики хвилюються, аби розмір ставки не став меншим. З цього приводу керівники ГК «ЛНЗ» запевнили, що розмір плати за пай в жодному разі не зменшиться, а навпаки стане більшим. На скільки більшим, буде залежати від самого власника паю. Для цього їм запропонують декілька варіантів укладання договору і вони вже самі будуть вирішувати.

За кожним із нових сіл, які увійшли в ГК «ЛНЗ» закріплено людину — представника компанії, який комунікуватиме з людьми, надаватиме вичерпну інформацію на всі запити та сприятиме їх вирішенню.

Людей турбувало і питання отримання плати за пай у натуральній величині — зерном, адже мали неабиякі неприємності торік. Керівництво ГК «ЛНЗ» запевнило, що люди отримуватимуть виплати так, як їм буде краще — за бажанням отримати зерном будуть отримувати зерном. До того ж, нададуть й інші варіанти отримання плати: грошима, кукурудзою, цукром та інше.

Тема робочих місць у селі не могла не торкнутися популярної у попередні часи галузі — тваринництва. Людей цікавить, чи цей напрямок діяльності орендаря пошириться на їх село. На це Дмитро Кравченко відверто пояснив, що всі наявні об’єкти тваринництва в групі компаній носять не бізнесовий, а суто соціальний характер.

— Підтримуючи галузь тваринництва, ми залишаємо людям робочі місця. І цим самим просто йдемо людям назустріч, хоча для бізнесу ця галузь є абсолютно не перспективною. На жаль, тваринництво в Україні нині не приносить прибутку. Добре, якщо наприкінці року вдається вийти хоча б у нуль.

І наостанок, нові орендарі земель запевнили людей у головному — братимуть активну участь у розвитку місцевої соціально-гуманітарної сфери, не лишатимуть без розгляду жодного звернення чи пропозиції.

Наталія ДАВИДЕНКО