Що означає тризуб — Державний герб України

Тризуб — найдревніший зі знаків, котрі дійшли до наших днів. Важко визначити точно, коли його придумала людина на наших землях. В 1930 році біля дніпровського острова Щастя було знайдено кам’яну застібку часів Трипільської цивілізації (5—3 тис. років до н. е.) із цим знаком, що його пращури-трипільчани називали Триглавом: Бог-Отець, Бог-Син і Бог-Дух Святий.

Українці — прямі спадкоємці Трипільської культури, отже, у них Божественне походження. Тризуб — символ державної влади, в якому закладено глибокий філософський смисл, що означає триєдність і тривимірність світу, і християнство трактує його вже як святу Трійцю: єдність Бога-Отця, Бога-Сина, Бога-Духа Святого.

Колір Тризуба — колір Сонця, той самий, що й на прапорі, з тієї самої райдуги, на фоні голубому, кольорі життєдайної сили — води. А вже з часів князя Володимира над центральним символом Бога-Отця з’являється хрест, символ Сонця і Бог-Син — не хто інший, як посланий на Землю для спасіння людства Ісус Христос: «Світло від Світла, Бог істинний від Бога Істинного, рожденний, несотвореннний, одноістотний з Богом-Отцем, через Котрого все сталося» («Молитва Богу»).

Якщо такий символ зареєстрований у Верховній Раді України, то за нього, саме за такий — кольору світла-Сонця, на голубому (синьому) тлі з хрестом над центральним символом, повинні проголосувати свідомі патріоти-депутати, які насправді хочуть добра нашій країні. Таким повинен бути герб нашої держави Україна. Такою є моя думка і глибоке переконання.

Галина ШЕВЧЕНКО. с.Надточаївка.